Архетипова ментівська “підстава” як вона є

Вчора було звільнено трьох заступників голови Національної поліції, серед яких Ігор Купранець, фігурант низки корупційних скандалів, журналістських розслідувань, який відповідав у поліції за боротьбу з економічною злочинністю, а за фактом – керував нею.

Звільнення Купранця – однозначно позитивна новина, однак цей позитив буде неповним, якщо кадрові чистки оминуть його кадри, які він скрупульозно розставляв на посади протягом кількох років.

Ігор Купранець ― звільнений начальник Департаменту захисту економіки (його департамент раніше було ліквідовано).
Ігор Купранець ― звільнений начальник Департаменту захисту економіки (його департамент раніше було ліквідовано).

Буквально три тижні тому я писав про одного з них – заступника голови слідчого управління Національної поліції та за сумісництвом успішного бізнесмена Євгена Шевцова, з подачі якого було запроваджено цензуру в інтернеті, закриті інформаційні ресурси, які наважилися опублікувати матеріали про його бізнес, а також розпочато кримінальне переслідування тих, хто оприлюднив ці матеріали.

Попри резонанс, який спричинили такі дії Шевцова, до сьогоднішнього дня він спокійно почувався під “кришею” Купранця. Але тепер для нього все може і має змінитися. Усвідомлюючи це, Шевцов, який уже добре набив руку на чорному піарі, вирішив зіграти комбінацію, яка б допомогла йому залишитись на посаді, а саме – за допомогою підконтрольних ресурсів створити фейк, що викриття його тіньових оборудок – це насправді атака проти  міністра внутрішніх справ Авакова. Для переконливості він цю атаку, власне, й реалізував, і ось як це було.

31 серпня4 вересня і 9 вересня  на ресурсі delo.ua з’являються три новини. Перша – про нібито нелегальний ігровий бізнес Авакова, друга і третя – про “чорних піарників”, які розганяють інформаційну хвилю з цього приводу.

Всі три новини розміщує профільна агенція Publishare.info, яку нещодавно викрив у розміщенні замовних матеріалів адвокат Масі Найєм і оприлюднив документи, які це підтверджують. Зокрема Найєм продемонстрував скріншоти листування співробітника згаданого агентства з сайтом delo.uaпро можливість розміщення новини про позов дружини Шевцова – Олени Дегрик, яка володіє цілою низкою компаній, пов’язаними зі сферою електронної комерції. Далі ця новина була опублікована іншими виданнями, які є в прайсі на офіційному сайті агентства Publishare.info, так само, як і дві інші.

Тобто Шевцов, прагнучи заручитися підтримкою Авакова, 31 серпня розігнав інформаційну атаку на міністра, а через кілька днів елегантно “перевів рейки” на своїх опонентів.

Архетипова ментівська “підстава” як вона є.

Але на цьому історія не закінчилася. Вчора спільнота “ACAB UA” оприлюднила матеріали, в яких звинуватила подружжя Шевцова-Дегрик у співпраці з росіянами і “ЛДНР”. Через кілька годин після публікації пішла нова хвиля публікації фейків від Шевцова на сайті UA.NEWS, де регулярно публікуються іміджеві новини про Олену Дегрик (673 матеріали зі згадуванням її прізвища на сайті), про те, що низка українських ЗМІ (Вєсті, Голос.ua, ZIK.ua) видалила недостовірну та неперевірену інформацію про Авакова і що інформаційна атака нібито йшла з Росії, але її вдалося зупинити. При цьому,  Насправді ніхто нічого не видаляв: новина на “Вєстях” і досі там, на ZIK.ua і на “Голосі” цих новин не було в принципі, тобто все це – блеф.

Шевцов нервує, кидається в крайнощі і, як наслідок, робить помилки. Його ментора звільнено. І це значить, що дні Шевцова в поліції злічені.

Сергій Іванов (Цензор.НЕТ)

Додайте свій відгук

Next Post

У Кролевці до Дня Захисника України облаштовують сквер

Чт Вер 12 , 2019
У Кролевці до Дня Захисника України облаштовують сквер Неподалік від будівлі Кролевецької районної державної адміністрації кипить робота – на невеликому клаптику землі вкладають плитку, встановлюють бордюри, облаштовують постамент для пам’ятника… Переглядів: 4 814 Читайте також:«Збирачі металобрухту» винесли з будинку на Тячівщині 700 доларів і 10 000 грн.Крах НАЗК: керівника агентства визначили […]