Злочинний IBOX BANK Шевцової (Дегрік) позбавили ліцензії та ліквідують, але “ігорна мафія” в Україні грабуватиме Українську Державу і далі “під дахом” МВС

Національний банк вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати АТ “АЙБОКС БАНК” через систематичне порушення вимог закону щодо фінансового моніторингу.

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Регулятор ухвалив відповідне рішення про відкликання ліцензії банку та його ліквідацію з 7 березня. Зазначається, що виведення його з ринку не вплине на стабільність банківського сектору, адже частка фінустанови становила 0,1% від активів платоспроможних банків.

Банк позбавили ліцензії через систематичне порушення вимог законодавства у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та розповсюдження зброї масового знищення.

А саме, банк неналежним чином перевіряв клієнтів-надавачів послуг з організації та проведення змагань зі спортивного покеру, ризик ділових відносин з якими є високим. Крім того, банк неналежно розробляв та впроваджував внутрішні документи з фінмоніторингу з урахуванням вимог законодавства, результатів національної оцінки ризиків та оцінки ризиків, притаманних його діяльності.

Протягом останніх двох років, кажуть в НБУ, до банку неодноразово застосувалися заходи впливу через порушення у сфері фінмоніторингу: накладав штрафи, зупиняв здійснення окремих видів здійснюваних операцій (двічі), відстороняв посадових осіб від посади, видавав письмове застереження (двічі).

В НБУ наголошують, що кожен вкладник банку отримає від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування в повному розмірі.

Акціонерами банку є Володимир Дробот (73,92% акцій) та Альона Шевцова (24,98% акцій).

Клієнтам monobank, який надавав можливість без комісій поповнювати свої картки через термінали IBOX BANK, прийшло сповіщення з проханням тимчасово користуватися іншими каналами поповнення карток готівкою.

“У зв’язку з відкликанням ліцензії у АТ “АЙБОКС БАНК”, компанія ТОВ “МЕТАПЕЙ” (оператор мережі терміналів IBOX) тимчасово не приймає поповнення на наші картки”, – йдеться у повідомленні. Тепер оператору потрібно укласти договір з іншим банком-партнером для приймання платежів.

Як повідомлялося, раніше перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк заявляв про причетність “Айбокс Банку” та “Укргазбанку” до схем виведення у тінь гральним бізнесом близько 10 мільярдів гривень обороту на місяць. Наступного ж дня після цієї заяви голова “Укргазбанку” Андрій Кравець написав заяву про звільнення з посади за власним бажанням нібито через погіршення стану здоров’я, а Нацбанк оштрафував державний “Укргазбанк” на 64,62 мільйона.

У січні 2022 року банк проходив у справі щодо відмивання доходів від нелегального грального бізнесу.

Як пише економіст ЦЕС Юрій Гайдай, тоді Голосіївський районний суд не побачив адміністративного правопорушення в діях посадовців “Айбокс банку”, які у відповіді на запит у рамках виїздної перевірки НБУ з питань протидії відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом, приховали 7,5 млрд грн транзакцій з ТОВ “Фінансова компанія Леогеймінг Пей”. Всього посадовці ПАТ “Айбокс банк” намагалися приховати транзакцій на 14+ млрд грн, плюс не надали інформацію про мерчантів за окремими МСС-кодами.

Акціонерами “Айбокс Банку” є Володимир Дробот (73,92% акцій) та Альона Шевцова (24,98% акцій).

Як відомо, прізвище Альони Шевцової пов’язане з серією кримінальних скандалів навколо нелегального геймінгу, несплати податків і “відмивання” грошей в особливо великих розмірах. Експерти вказують, що саме Україна за короткий період перетворилася на “столицю” нелегального геймінгу на теренах усього пострадянського простору.

Альона Шевцова (попереднє прізвище – Дегрік) – скандально відомий учасник ринку платежів, бенефіціар та керівник ПС “Леогеймінг Пей”. Її фінансові партнери до 2021 року – інвестбанкір Вадим Гордієвський (9%) та громадяни США Віктор Капустін (9%) та Юрій Каплун (20,5%).

“Айбокс Банком” на ключових посадах керують особи, що раніше працювали з Шевцовими. Наприклад, член правління банку Світлана Гармаш, є казначеєм в “Айбоксі” та контролює платежі з ігрового бізнесу, а раніше працювала в ТОВ “ФК Леогеймінг”. Один з керівників служби безпеки банку Олександр Лукашенко, який до 2019 року керував управлінням нагляду за виконання законів НПУ.

Її чоловік – Євген Шевцов є офіційно найбагатший поліцейським. Заступник керівника головного слідчого управління Нацполіції. У своїй декларації за 2020 рік у розділі “Доходи” повідомив, що його родина заробила за минулий рік понад 90 мільйонів гривень, а в розділі “Грошові активи” загальна сума склала ще 94 мільйони гривень.

Так, власні доходи Євгена Шевцова вказані у декларації у цілком пристойній для його посади сумі – 412 тисяч гривень за рік. Все решта начебто заробила для родини дружина.

Безкарність Альони Шевцової у період до 2020 року пояснюється саме службовим становищем її нового чоловіка, який розв’язав буквально війну проти журналістів і громадських активістів, які викрили його дружину на брудних оборудках.

Масштаби цього кримінального бізнесу такі, що його у різні часи геймінг “кришували” очільник МВС Арсен Аваков, пізніше волів “не помічати” Денис Монастирський; сьогодні це робить міністр Ігор Клименко, який чудово обізнаний у тому, хто саме з його колег з Нацполіції здійснює оперативний контроль над злочинним синдикатом.

Інтернаціональна мафіозна структура (з центрами у Києві і Москві), яка опікується цим кримінальним процесом, буквально нищить Державу Україна, так як саме існування цієї транснаціональної злочинної організації неможливе без корупції державних інституцій – Верховної Ради, Кабінета міністрів, МВС, СБУ, можливо – посадовців Офісу Президента.

Знаково, що сьогодні кримінальним геймінгом в Україні опікуються структури з орбіти Ігоря Коломойського – головного вигодонабувача приходу до влади “команди Зеленського”. Яка лише імітує боротьбу з ОЗУ Коломойського, ним самим і його кримінальними структурами.

Правоохоронні структури, які мають з нелегальним геймінгом боротися, також лише імітують діяльність на цьому напрямку.

Угорі: Евгений Шевцов с супругой. Фото: glavcom.ua

«Аргумент»

Додайте свій відгук

Next Post

Самые распространенные обручальные кольца или что выбирают люди

Ср Бер 8 , 2023
Для свадьбы выбирают обручальные кольца чаще всего стандартной гладкой формы, это украшение с незначительным утолщением посередине самого металла. Такая форма наиболее практична и поэтому получила широкое распространение, помимо этого, стоимость изделия недорогая и уже многие десятилетия на практике становится актуальным подарком. Многие люди считают, что это наиболее правильная форма, она […]