Росія вже тут: українця оштрафували за репост публікації із Зеленським

Суди штрафують користувачів Facebook за репост картинки із зображенням президента Зеленського та номером гарячої лінії СБУ

15 квітня відбулося засідання Ленінського райсуду Полтави під головуванням судді Руслана Тимчука. На засіданні розглянули адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності полтавця Віктора Л. за порушення ст. 173-1 КУпАП (Поширювання неправдивих чуток).

Суд встановив, що Віктор Л. 22 березня у соцмережі Facebook зробив репост картинки, на якій зображений Президент України Володимир Зеленський, гаряча лінія СБУ «0800-501-482» та текст «Ті хто наживається на горі. Маска 1,60 грн. за шт.». Дана публікація, на думку суду, містить неправдиву інформацію, яка могла викликати паніку серед населення.

В судовому засіданні Віктор Л. свою вину визнав та пояснив, що своїм репостом не хотів посіяти паніку серед населення.

Вина Віктор Л. підтверджується протоколом про адмінпорушення та іншими матеріалами справи. Зокрема, у ній міститься уривок зі статті «Динаміка виникнення паніки в екстремальних ситуаціях та особливості її подолання» за авторством Наталії Потапчук, доктора психологічних наук, старшого наукового співробітника Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

У цій статті міститься поняття паніки, а також те, що її можуть викликати необґрунтовані чутки, які руйнують соціальні зв’язки між людьми та сприяють появі антигромадської поведінки. Поведінкові реакції людей при паніці: масова втеча та поява панічних настроїв. Під поняттям паніка слід розуміти один з видів поведінки натовпу, який знаходиться в умовах поведінкової невизначеності, в підвищеному емоційному збудженні від безконтрольного почуття страху.

Досить розлоге посилання на наукову статтю завершується тим, що Віктору Л. відомо, що з 12 березня на території України запроваджено карантин, а тому його дії могли викликати паніку серед населення, оскільки Служба Безпеки України не виготовляла даного матеріалу. А тому пост містить недостовірну інформацію, дискредитує державні органи та додатково створює передумови до поширення неправдивих чуток та можливого сіяння паніки серед користувачів соцмережі Facebook.

Враховуючи вищевикладене, суд визнав Віктора Л. винним та оштрафував його на суму 170 грн. Також притягнутий до відповідальності має заплатити судовий збір — 420 грн. 40 коп.

Потрібно сказати, що за вищеназваний пост у Facebook від 17 березня, який набрав тисячі репостів, сумська поліція склала на автора Яну Гаранжу адмінпротокол за поширювання неправдивих чуток.

За актуальною нині термінологією, це був тільки «нульовий пацієнт». Далі пост почав широко гуляти мережею, а СБУ, відповідно, почала отримувати дзвінки зі скаргами на те, що медичні маски у тому чи іншому населеному пункті коштують вище від суми 1,60 грн.

Припускаємо, що в якийсь момент хтось із правоохоронців не витримав і на авторів репостів почали масово складати адмінпротоколи. Тому вище наведе рішення Ленінського райсуду Полтави не унікальне — аналогічні судові рішення стосовно розповсюдження цієї картинки є як в інших районах Полтавщини, так і в інших областях України загалом. Усі винні в адмінпорушенні повинні сплатити штраф в 170 грн та судовий збір

Додайте свій відгук

Next Post

"Карантинная" тысяча растворится как капля в море. Подход должен быть системным - Игорь Молоток

Сб Кві 25 , 2020
По информации правительства, начались выплаты так называемой «карантинной» тысячи. Народный депутат Украины Игорь Молоток прокоментировал событие. По мнению нардепа эта тысяча растворится как капля в море и необходим системный подход. Переглядів: 4 563 Читайте також:Дегрик-Шевцова з тріском програла черговий суд ЗМІЯк викликати таксі в місті Фастів за допомогою сайту taxi-info.com.uaЗрадник Зеленський […]