Зростання економіки на 7% в рік: зрада чи перемога?

Якщо уряд виконає план по зростанню економіки, то тільки в 2022-2026 Україна буде змушена заплатити десь $ 9 млрд власникам варантів, пише в блозі НВ.Бізнес Олександр Паращій.

5% зростання економіки в 2020-м і 7% в рік в 2021-2024. Я не вірю, хоча не виключаю, що це можливо. Іноземні інвестори теж не вірять – і це добре. Тому що якщо уряд серйозно бачить перспективи такого зростання, то йому потрібно якомога швидше піти в гості до іноземних інвесторів, які тримають наші ВВП-варранти, і пропонувати обмін на інші цінні папери (наприклад, на єврооблігації з фіксованою ставкою купона і тривалим терміном погашення ).

Тому що якщо уряд все-таки виконає план по зростанню економіки, то тільки в 2022-2026 Україна буде змушена заплатити близько 9 мільярдів доларів власникам варантів, випущених на суму 3,24 млрд доларів (саме стільки боргів держави і Києва було «списано» в 2015 році).

Сьогодні варранти торгуються тільки по 88% від номіналу, тобто теоретично їх можна було б сьогодні викупити за 2,85 млрд доларів, – і тоді не буде проблем з імовірною сплатою 9 млрд доларів тільки в наступні сім років. Хоча на практиці навряд чи Україні вдасться умовити іноземців сьогодні викупити / обміняти варранти по 88% від номіналу – доведеться щось доплатити. Чим ближче будуть перспективи українського економічного дива (за умови, якщо воно буде), тим дорожче нам той викуп обійдеться.

На випуску варантів ми умовно «заощадили» на сьогоднішній день близько 4, 17 млрд доларів: 3,24 млрд боргу нам «тимчасово списали», що дозволило нам ще заощадити на відсотках з 2015 року приблизно 9,3 млрд (насправді зекономили значно менше, тому що потрібно враховувати, що за випуск варантів ми «заплатили» високу ставкою по облігаціях, випущених в результаті реструктуризації 2015 року).

Це означає, що сьогодні, якщо ми поміняємо варранти інвесторам на інші цінні папери в сумі меншій, ніж 4,17 млрд доларів (або 129% від номіналу варантів), – цю «боргову операцію» можна буде вважати успішною.

Якщо ж інвестори вже сьогодні повірять в економічне диво від нового уряду, то вони не погодяться обміняти варранти дешевше ніж на 6-7 млрд доларів (а це вже більше 185% від номіналу варантів). Тому бігти до інвесторів треба негайно. Поки не повірили і не підвищили ціни. А можна і не бігти – якщо наш уряд не вірить в свої прогнози. Або якщо не вірить, що воно «доживе» до великих виплат по варранти.

Додайте свій відгук

Next Post

В СБУ решили, что нельзя допустить экономического роста и опять "наехали" на крупнейшего иностранного инвестора

Ср Вер 4 , 2019
СБУ на страже бюджета. Многие начали переживать, что в связи с резким ростом экономики Украина может выплатить много денег держателям Варрантов. А среди них может быть даже коварный Сорос. Переглядів: 4 526 Читайте також:Олексій Голобуцький: Можливо, Колесніков поспішає з новою партією, знаючи про розвал ОПЗЖРегулювання цін на бензин. Чи справедливо збунтувалися […]