Скандальний забудовник і друг Андрія Богдана Андрій Вавриш втік з України

Скандальний забудовник, колишній заступник директора департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації та друг екс-глави Офісу президента Андрія Богдана Андрій Вавриш виїхав з України. Питання чи повернеться?

Про це сам Вавриш повідомив на своїй сторінці у Facebook.

“Відлітаю я від вас. Буду за вами сумувати на відстані! Команда SAGA Development (засновником якої Вавриш – ред.) є могутня, без мене впорається. А я наповнюватися новими ідеями, крутими планами”, – написав він.

Раніше ЗМІ неодноразово повідомляли, шо Вавриш займається незаконними забудовами в Києві та Одесі.

Андрій Богдан та Андрій Вавриш
Андрій Богдан та Андрій Вавриш

Наприклад про те що Вавриш незаконно забудовує берег Подолу.

Так компанія екс-чиновника КМДА Андрія Вавриша Saga Development спільно з Perfect Group нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка планує побудувати на 13 га берегової лінії Подолу житловий комплекс.

“Департамент містобудування та архітектури КМДА 22 січня видав містобудівні умови та обмеження на забудову майже 13 га на вул. Набережно-Хрещатицька у Подільському районі Києва. Документ підписав заступник директора департаменту Юрій Тацій. Про це свідчать дані офіційного сайту Департаменту.

Виданими містобудівними умовами та обмеженнями передбачається реконструкція існуючих будівель під “багатофункціональний комплекс”.

Будівництво планують на трьох ділянках площею 12,23 га, 0,21 га та 0,49 га.

Перші дві перебувають на праві постійного користування у ПАТ “Київський річковий порт”, а третя – в оренді у ПАТ “Торгрічтранс”.

Усі ці ділянки є територією громадської забудови, тому будівництво житла на них заборонене.

Водночас компанія Вавриша Saga Development рекламує цей “багатофункціональний комплекс” як житловий комплекс “Новий Поділ”, де окрім квартир також планується будівництво офісів та культурного центру.

Партнером Saga Development у цьому проекті є компанія Perfect Group Ісаєнка.

Інвестором будівництва є ТОВ “Ріверсайд Девелопмент Лтд”, керівником якого є Вавриш.

Ця фірма разом з ПАТ “Київський річковий порт”, представником якого раніше був Вавриш, бере участь у забудові Рибальського півострова.

Основними власниками ПАТ “Торгрічтранс” є Світлана Смолій (16%), компанія з Ліхтенштейну Villon Aktiengesellschaft (15%), а також ТОВ “Інком-Інвест” (59%), основними кінцевим власником якого є український ІТ-бізнесмен Олександр Кардаков.

У 2016 році журналісти “Схем” встановили, що власниками ПАТ “Київський річковий порт” стали екс-голова Держкомпідприємництва України Михайло Бродський і нинішній нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич.

Цей багатофункціональний ЖК має поглинути більшу частину території Київського річкового порту, землекористувачами ділянок під забудову виступають фірми, тісно пов’язані з екс-регіоналом Нестором Шуфричем, бізнесменом, політиком Михайлом Бродським і нинішнім главою НБУ Яковом Смолієм. Будувати збираються фірми екс-чиновника КМДА Андрія Вавриша і нардепа Дмитра Ісаєнка.

Детального плану території (ДПТ) зазначених земельних ділянок не існує: його вже п’ятий рік (схоже, саме під новий комплекс) розробляє пов’язане з Вавриш ТОВ «Терра Проджект».

Як стало відомо з наказу Департаменту містобудування та архітектури КМДА від 22 січня 2020 року № 76, ПрАТ «Київський річковий порт» (*), ПрАТ «Торгрічтранс» (**) і ТОВ «Ріверсайд Девелопмент ЛТД» (***) були видані Містобудівні умови і обмеження (ДУО) на проектування реконструкції майнового комплексу під багатофункціональний комплекс на вул. Набережно-Хрещатицькій в Подільському районі Києва. Документ був опублікований в реєстрі ДУО в кінці лютого.

У ДУО відзначено, що ПрАТ «Київський річковий порт» та ПрАТ «Торгрічтранс» – землекористувачі, а ТОВ «Ріверсайд Девелопмент ЛТД» – інвестор реконструкції (відповідно до договорів про інвестування і делегування функцій замовника, укладеними в серпні 2019 року).

Згідно з документом, в майновий комплекс, що підлягає реконструкції, входять будівлі та споруди, розташовані по вул. Набережно-Лугова, 2 і вул. Набережно-Хрещатицька, 14. Гранична висота проектованих будівель після реконструкції повинна скласти 27 метрів.

Знаходиться майновий комплекс на трьох земельних ділянках загальною площею 12,93 га:

12,23 га, кадастровий номер 8 млрд: 85: 316: 0069. Цільове призначення – для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури.
0,21 га, кадастровий номер 8 мільярдів: 85: 316: 0072. Цільове призначення – для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури.
0,48 га, кадастровий номер 8 млрд: 85: 316: 0040. Цільове призначення – для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови.

Розташування трьох земельних ділянок

Згідно ДУО, функціональне призначення трьох ділянок – територія громадських будівель і споруд відповідно до Генплану Києва до 2020 року, затвердженим рішенням Київради від 28.03.2002 року №370 / 1804 (Землі громадської забудови не призначені для будівництва житла).

У документі зазначено, що об’єкти проектування знаходяться в межах історичного центру міста, центральній планувальній зони, історичного ареалу. У зв’язку з цим замовнику порадили погодити проектну документацію з органами охорони культурної спадщини.

Міністерство культури України, очолює ще один друг Вавриша – Олександр Ткаченко, він має дати дозвіл на забудову, оскільки будівля Київського річкового вокзалу – це пам’ятник архітектури.

Ткаченко та Вавриш

Раніше вони спритно викрутилися, заявивши, що не мають повноважень щось узгоджувати, поки в Києві немає Опорного плану історичного міста. За рахунок цього Ткаченко витримує паузу.

Також Вавриш є партнером міністра культури Ткаченко по Одеській кіностудії. Де Вавриш планує побудувати житловий комплекс

Раніше в інтерв’ю журналу «Новоє время» і чиновник часів Януковича Андрій Вавриш підтвердив про початок проекту забудови «Одеської кіностудії». Він описав проект на території кіностудії як великий хаб, в якому буде величезна кількість мультимедійних компаній та інших організацій. В той же час Вавриш визнав, що будівництво носитиме житловий характер.

При цьому забудовник Вавриш переконує, що житло призначатиметься лише для розміщення знімальних груп.

Saga Development Андрея Вавриша також реалізує ще один скандальний проект в Одесі — забудову пляжу в районі санаторію «Чкаловський».  

Раніше громадська організація з захисту і реалізації прав кінематографістів «Гільдія кінематографістів Одеси» звернулася до президента Володимира Зеленського з проханням покарати винних в захваті та знищенні «Одеської кіностудії». Лист також був адресований керівникам СБУ, ГПУ, НАБУ, САП і ДБР. У листі описаний процес незаконної приватизації «Одеської кіностудії» народним депутатом Олександром Ткаченком. Зокрема, народний депутат Олександр Ткаченко, діючи за попередньою змовою, сфальсифікував документи і здійснив рейдерський захват культурної національної спадщини народу України — Одеській кіностудії. Дії Ткаченка підпадають під ознаки злочину, передбаченого статтями 190,191, 233,364, 366 Кримінального кодексу України. «Гільдія кінематографістів Одеси» вважає, що Ткаченко є рейдером і незаконно отримав під контроль «Одеську кіностудію».

Матеріали по темі:

 

ОПГ: Ткаченко – Столар – Богдан – Вавриш

Цинічна підробка документів – з’ясувались подробиці віджиму Одеської кіностудії “Слугою” Ткаченко

Рейдер с “1+1” Александр Ткаченко и Одесская киностудия – история грандиозной аферы. Часть-2

Додайте свій відгук

Next Post

Права на 60% сільскогосподарських земель держпідприємств отримають працівники, а також учасники бойових дій

Вт Лип 14 , 2020
Народний депутат України Ігор Молоток на своїй сторінці в Facebook розповів як будуть розподілятись згідно з новим законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)” земельні паї держпідприємств. Переглядів: 5 899 Читайте також:Леся Забуранна Слуга Медведчука допоможе […]