Молота кава — один із найвідоміших у світі напоїв. Його роблять із кавових зерен (купити кава в зернах ви можете в інтернет магазині 1001Coffee) — обсмажених плодів кавових дерев. Сорт, місце проростання і спосіб обсмажування – все позначиться на смаку та ароматі меленої кави. Розповідаємо як вибрати якісний напій. Також ми рекомендуємо придбати найкращу мелену каву за посиланням https://1001coffee.com.ua/ua/g91850071-kofe-molotyj
Сорти меленої кави
У світі понад 70 видів кавових дерев, а основних сортів кави лише чотири.
- Арабіка
Зерна арабіки – найбільш популярний сорт: більше 60% кави, що виробляється у світі, включаючи мелену, робиться з арабіки. Ягоди кавового дерева вирощуються на висотах, вимагають багато вологи і тіні. Одна з причин, чому цей вид кави настільки популярний, — рослини легко доглядати.
- Робуста
Читайте також:
Посідає друге місце з виробництва. Цей сорт витривалий та стійкий до захворювань. Найкраще робуста росте у спекотному кліматі з нерегулярними опадами і не залежить від висот. Порівняно з арабікою в цьому сорті кави вдвічі більше за кофеїн, у нього більш різкий смак. Сорт варто вибрати тим, хто не може прокинутися без кави. Молота кава робуста підходить для вживання з молоком і цукром, як кава з льодом.
- Ліберіка
Не найпопулярніший сорт — на частку припадає менше 2% світового врожаю. Дерева мають низьку врожайність, що робить їх менш привабливими на ринку, а рідкість призводить до високих цін на зерна.
- Ексцельса
Ще нещодавно вважався окремим видом, але таки був класифікований як різновид ліберики . Проте у світі досі сприймається як самостійний вигляд. Зерна ексцельси ростуть на таких же великих (до 17 м) деревах, у тому ж кліматі, що і ліберика , але менше і кругліше. При вирощуванні у сприятливих умовах ексцельсу має смак ягід та фруктів із нотками шоколаду. Так само , як і сорт ліберика , ексцельса не вважається в Міжнародній організації кави (ICO) комерційно значимим сортом.
Види помелу
Багато в чому вибір меленої кави залежить від того, як вона була оброблена. Інформація про обсмажування та помел має бути на етикетці.
Незалежно від того, який вид кавоварки буде використаний для заварювання, процес приготування включає вилучення аромату та кофеїну з кавової гущі. Чим дрібніше перемолоти зерна, тим швидше відбувається екстракція, тому що мелена кава набуває великої відкритої поверхні.
Щоб вибрати відповідну мелену каву, зіставте ступінь помелу зі звичним типом заварювання за цим списком:
- Дуже грубий : фракції 1,5 мл, по консистенції схожий на кам’яну сіль, підходить для холодної кави – з льодом або чаклуном брю.
- Грубий : фракції 1 мл, по консистенції схожий на велику морську сіль, підходить для френч-пресу та перколятора.
- Середній : фракції 0,75 мл, по консистенції схожий на пляжний пісок, підходить для пуровера , кемексу та краплинної кавоварки.
- Середньо тонкий : фракції 0,5 мл, по консистенції схожий на столову сіль, підходить для еспресо на плиті, аеропресу , сифонної машини для заварювання.
- Тонкий : фракції 0,3 мл, по консистенції схожий на дрібний цукровий пісок, підходить для еспресо.
- Супертонкий : фракції 0,1 мл, по консистенції схожий на борошно, підходить для кави по-турецьки.
Якщо кава здається водянистою і кислою, можливо, ви використовуєте занадто грубий помел і варто вибрати м’якший. Якщо кава занадто гірка, помел дрібнуватий, варто зробити вибір на користь грубішого.
Пам’ятайте, що час та температура заварювання також впливають на смак напою.
Упаковка та зберігання
Упаковка відіграє важливу роль у зберіганні кави: у процесі обсмажування сирі кавові зерна набувають неповторного характеру, кислоти відновлюються, цукор карамелізується, під час реакції Майяра стають коричневими з безліччю ароматів.
Особливо погано впливає смак кави кисень. Зерна, що зберігаються на відкритому повітрі, втрачають близько 60% аромату за 4-6 тижнів, з меленою кавою це відбувається ще швидше, тому зберігається він лише кілька днів.
Вже мелену фільтровану каву краще купувати у вакуумній упаковці . Оскільки пакети позбавлені повітря, подальше окиснення стає неможливим.
Кава в жерстяних банках теж непоганий вибір, тому що їх можна знову і знову герметично закривати. Важливо правильно вибрати розмір контейнера, щоб скоротити вміст повітря, який може вступити в реакцію з кавою.
Загальнозрозумілого кращого способу зберігання подрібнених кавових зерен немає, тому порада одна: зберігати в непрозорому герметичному контейнері далеко від світла, тепла та вологи.
Заморожена мелена кава може зберігатися до двох років, якщо була упакована у вакуум, але не більше шести місяців, якщо не була вакуумована.
Види обсмажування
Отже, щоб не помилитися і вибрати найкращу мелену каву, варто звертати увагу на ступінь помелу, упаковку та ступінь обсмажування. Є кілька видів останньої, і для меленої кави вона теж має значення:
- Скандинавська – колір зерен світло-коричневий, м’який і тонкий смак.
- Американська – колір зерен інтенсивно-коричневий, смак трохи гіркуватий і дуже тонкий.
- Віденська – колір зерен темно-коричневий, поверхня глянсова, смак солодкий.
- Французька – зерна мають інтенсивний шоколадний колір, смак одночасно кислий та гіркий.
- Італійська — зерна чорного кольору з маслянистою поверхнею, глибокий смак з інтенсивною гіркотою.
Порада
Для максимального смаку кави краще вибирати каву без ароматичних добавок: ванілі, ірландського віскі, апельсина. Вони спотворюють натуральний смак та аромат напою.
Що можна зробити?
Купувати мелену каву відповідно до кращого для вас способу заварювання, щоб отримати найкращий аромат і смак. І насолоджуватися напоєм з користю для здоров’я.