Будинок престарілих: види, правила та умови проживання.

Догляд за літніми членами сім’ї — нелегка праця, яка потребує часу, терпіння та спеціальних навичок. Найчастіше через постійну зайнятість на роботі та вдома багато людей не можуть забезпечити літнім родичам належний догляд. Який вихід може бути із такої ситуації, будинок престарілих Київ що треба про це знати.

Люди в похилому віці нерідко потребують постійної уваги медпрацівників та доглядальниць. Не маючи спеціальної освіти та досвіду, складно правильно робити літньому родичу уколи та масаж, проводити реабілітацію після травм та хвороб, стежити за найменшими змінами його самопочуття та помічати перші ознаки розвитку хвороб. Крім того, догляд за близькими людьми потребує значних фінансових вкладень: в ідеалі є сенс придбати спеціальне ліжко та протипролежневий матрац, переобладнати санвузол та загалом пристосувати будинок під потреби людини, чиї фізичні можливості обмежені. Не можна промовчати й у тому, що самостійна турбота про людей похилого віку повністю змінює життєвий уклад інших членів сім’ї та вимагає неабиякої самовідданості від цього, хто має намір доглядати за родичем: як і малі діти,

Саме тому в таких сім’ях все частіше ухвалюється рішення довірити догляд за літнім родичем професіоналам. У будинків для людей похилого віку в нашій країні не найкраща репутація, проте з часу формування такого стереотипу ситуація значно змінилася.

Сучасний приватний пансіонат для людей похилого віку нагадує заміський готель з тією різницею, що за гостями цілодобово наглядають досвідчені доглядальниці, а інтер’єр та обладнання адаптовані під потреби літніх людей. Постояльці в таких закладах отримують можливість спілкуватися з ровесниками, і це теж дуже важливо: вдома немічні люди нерідко страждають від соціальної ізоляції, весь час проводячи в чотирьох стінах. У більшості приватних пансіонатів для літніх людей дбають не лише про фізичне здоров’я, а й про емоційний стан постояльців: тут влаштовують розважальні заходи, організовують екскурсії та майстер-класи, у багатьох будинках є штатний психолог. Так що часто люди похилого віку в пансіонатах живуть більш повноцінним життям, ніж вдома.

Будинки-пансіонати для людей похилого віку: види установ

Надання послуг з перебування людей похилого віку в будинках для людей похилого віку регулюється законом, і всі установи такого роду, чи то приватні, чи муніципальні, повинні відповідати цим вимогам.

Усі будинки для людей похилого віку можна розділити на кілька умовних категорій.

За типом організації:

  • Державні. Проживання в державних будинках для людей похилого віку умовно безкоштовне, але скористатися послугами цих установ можуть небагато: муніципальних будинків для людей похилого віку недостатньо, вони не можуть прийняти всіх бажаючих. Тому, як правило, вирушити туди будь-якої миті не вийде: доведеться чекати своєї черги. Не будемо торкатися теми умов проживання в таких закладах, адже відомо, як на це впливає брак фінансування та дуже високий попит. Проте якість догляду та проживання у багатьох державних будинках для людей похилого віку непогана, однак у багатьох із них відповідність нормам можна назвати, швидше, номінальною. При цьому перебування у соціальній установі насправді не є безкоштовним — людина має віддавати 75% своєї пенсії.
  • Приватні. Комерційних пансіонатів для людей похилого віку поки що менше, ніж державних, але їх кількість щороку зростає. Приватні установи відрізняються вищим рівнем обслуговування та кращим оснащенням. Умови проживання в більшості таких закладів можна порівняти з рівнем гарних готелів. Потрапити до приватного будинку для літніх людей набагато простіше — ні черг, ні довгої бюрократичної тяганини. Обмежень часу перебування теж немає: ви можете поселити там родича на вихідні, на час відпустки або на кілька років, якщо фінанси дозволяють.

За видом послуг:

Догляд за інвалідом: оформлення допомоги, документи, розмір виплат

  • Без медичної ліцензії Такі будинки для людей похилого віку пропонують лише професійний догляд, нагляд та дозвілля, але не проводять жодного лікування. Втім, відсутність ліцензії не заважає пансіонатам укладати договори з медичними установами та співпрацювати з ними, залучаючи фахівців у міру потреби. Пансіонат без медичної ліцензії — це слушний вибір для тих, чиї близькі не мають серйозних проблем зі здоров’ям, але через похилого віку вже не можуть обслуговувати себе самостійно.
  • З медичною ліцензією. Наявність ліцензії дозволяє пансіонатам для людей похилого віку не тільки доглядати пацієнтів, але й проводити медичні заходи. По суті це повноцінні клініки, але пацієнти живуть не в палатах, а в зручних і затишних номерах. Пансіонат з медичною ліцензією підійде тим, чиї рідні страждають на тяжкі хронічні захворювання і потребують не лише побутової допомоги, а й постійного лікарського нагляду.

За профілем:

  • Загальний профіль. Пансіонати цього призначені для літніх, але загалом здорових людей.
  • Спеціалізовані. Ці пансіонати займаються наданням допомоги людям із певними проблемами. Існують будинки для людей з деменцією, з руховими порушеннями, а також для тих, хто відбувається відновлення після інсультів та травм. У спеціалізованих будинках для людей похилого віку є все необхідне обладнання, а співробітники добре знайомі з тонкощами догляду за особливими пацієнтами.

Вимоги до умов проживання

Кожен будинок для літніх людей повинен відповідати вимогам. Дані норми відрізняються суворістю та граничною конкретністю, але це виправдано: коли йдеться про добробут людей похилого віку, компроміси недоречні.

Відповідно до зазначених вимог територія пансіонату для людей похилого віку повинна ділитися на кілька окремих зон: житлову — з місцями для відпочинку, майданчиками для фізкультури та навісами, що дають тінь; господарську зону (пральні, котельні, склади, гараж та інше); зону обслуговування з обов’язковим пожежним постом; зону прийому із карантинним відділенням; зону для проживання персоналу, якщо пансіонат розташований далеко від міста.

Якщо місткість будинку для людей похилого віку становить менше 200 осіб, він може складатися з одного корпусу, але якщо цей показник вищий, пансіонат має бути спроектований у вигляді кількох окремих блоків. Організація проживання може бути коридорною (двері спалень виходять до загального коридору) або квартирної (кілька кімнат об’єднані в один відокремлений блок із загальним тамбуром). Максимальна місткість кімнат для проживання пацієнтів з тяжкими ураженнями розумового апарату — вісім осіб, для проживання решти постояльців — три особи.

Правила регламентують і архітектурні особливості будинку для людей похилого віку. Так, ширина сходів і пандусів повинна перевищувати 1,8 м, у будинках заввишки більше двох поверхів обов’язкові ліфти, причому як мінімум 30% ліфтів повинні мати просторі кабіни площею 1,1 х 1,5 м, а один ліфт — розміром 1, 2 х 2 м. Усі приміщення в обов’язковому порядку оснащуються пристроями для полегшення фізичних зусиль постояльців – до таких пристроїв належать, наприклад, поручні вздовж стін та пандуси.

Територія пансіонату для людей похилого віку має бути обгороджена, а в’їзд на неї — здійснюватися через прохідну. В’їздів має бути як мінімум два, один із них — господарський.

Правила обумовлюють навіть озеленення території: не менше 60% її площі має припадати на клумби, газони та посадки.

На замітку
Перед надходженням до пансіонату не буде зайвим медогляд: слід як мінімум здати стандартні аналізи, а також пройти флюорографічне обстеження. З цього зазвичай починають прийом постояльця приватні будинки для людей похилого віку.

Умови оформлення в пансіонат

Які документи будуть потрібні для розміщення близької людини в будинку для людей похилого віку? Якщо ви хочете отримати місце в муніципальній установі, доведеться надати:

Пансіонати для людей похилого віку: рекомендації щодо вибору

  • паспорт майбутнього постояльця;
  • паспорт опікуна;
  • пенсійне посвідчення;
  • медичну книжку;
  • страховий поліс;
  • довідку про надання статусу інваліда;
  • висновки спеціалістів;
  • заява.

Для того щоб розмістити близького в приватному пансіонаті для людей похилого віку, необхідно набагато менше паперів. Достатньо зібрати мінімальний пакет: копії паспортів постояльця та родича, який укладає договір із установою, поліс ОМС та медкарту з довідкою про відсутність інфекційних захворювань. Як правило, людина похилого віку може переїжджати в пансіонат у день підписання договору.

Вартість проживання в пансіонаті для людей похилого віку

Існує помилкова думка, що розміщення людини похилого віку в приватному пансіонаті непомірно дорого. Це твердження має мало спільного з дійсністю. Насправді перебування в комерційній установі коштує дешевше, ніж послуги доглядальниці з проживанням — при цьому в таких закладах готові запропонувати незрівнянно більше, ніж послуги догляду вдома.

Зазвичай до базового переліку послуг входить побутова допомога постояльцям, гігієнічні процедури, контроль прийому прописаних лікарем ліків, прибирання кімнат, прання, харчування, регулярний медогляд (як правило, щотижневий), а також дозвілля: кіновечори, чаювання, творчі та ремісничі майстер-клас. .

Щоденні медогляди, реабілітаційні заходи, послуги персональної доглядальниці, медичні маніпуляції (ін’єкції та інше), заняття лікувальною гімнастикою, виїзні екскурсії часто оплачуються окремо (особливо в закладах із низькою стартовою вартістю проживання).

Зрозуміло, у кожного будинку для людей похилого віку свої правила, особливості та набір послуг. Тому потрібно обов’язково уточнювати, що саме входить у вартість проживання в кожному конкретному випадку і який додатковий сервіс може надати пансіонат на вимогу. Не соромтеся ставити запитання: дізнайтеся, яка кваліфікація працівників, що конкретно отримає ваш літній родич. Оцініть стан та загальну атмосферу пансіонату, безпеку приміщень та навколишньої території. Ніякі запобіжні заходи не можуть бути зайвими, коли йдеться про здоров’я та благополуччя дорогих вам людей.

Додайте свій відгук

Next Post

Бахмут: кассетный боеприпас 155 калибра уничтожил опорник орков - 40 трупов (ВИДЕО)

Сб Гру 17 , 2022
Позиции врага накрыли 155-мм боеприпасами DPICM производства США. Переглядів: 989 Читайте також:Допомога дітям у пошуку інституцій догляду за батькамиВирощування екзотичних рослин в теплиці: поради для початківцівТехнології в домах для літніх: від простих зручностей до інноваційного доглядуНа що звертати увагу у грумінгу котів?Міфи та реальність: чому люди часто неправильно розуміють котівЯк […]