Темна сторона Офісу Президента України: корупція, рейдерство і ручне управління силовиками

Заголовки світової преси рясніють прізвищами топових керівників українських правоохоронних органів: директором ДБР Трубою в ручному режимі керує Андрій Богдан, директор НАБУ Ситник офіційно визнаний судом корупціонером, Рябошапка на 100% свій прокурор …

Поступово на наших очах формується абсолютно антиконституційна модель: в цій парадигмі керівник Офісу Президента Андрій Богдан поєднує в собі і слідчого, і прокурора, і суддю, володіючи по суті необмежену владу в країні.

У кулуарах Богдана вже почали називати новим «Сашком-стоматологом».

Зовнішня сторона процесу узурпації Андрієм Богданом влади більш-менш зрозуміла: він використовує свою близькість до Президента, лякає «до смерті» не зовсім досвідчених силовиків, змушує їх приймати потрібні Богдану рішення, а потім викидає відпрацьований матеріал як непотріб

Так сталося з Директором ДБР Романом Трубою, який виконував всі забаганки сірого кардинала Богдана, а тепер зі скандалами готується до відставки і безвісності.

Схожа ситуація і з Директором НАБУ Артемом Ситником, якого Андрій Богдан “користує” давно й інтенсивно, але якщо до приходу Володимира Зеленського до влади, Артем Ситник хоча б отримував грошову компенсацію за свою “роботу” (про це неодноразово писав журналіст Володимир Бойко), то тепер Ситник виконує вказівки Богдана тільки за можливість зберегтися.

Але головним питанням для суспільства є мотив таких дій головного клерка країни. Він бажає влади, помсти або грошей?

Ми звичайно не володіємо поки всією картиною того, що діється на Банковій, але окремі фрагменти говорять про чисто меркантильних інтересах Андрія Богдана, який мабуть вирішив за свою каденцію стати мільярдером.

Як відомо, одним із пріоритетних справ, яке ведеться НАБУ за вказівкою А. Богдан є кримінальне переслідування Олега Бахматюка, який керує досить великим аграрним бізнесом. Ми не будемо вдаватися в подробиці кримінальних проваджень, відзначимо лише один важливий факт: активна фаза переслідування Бахматюка почалася рівно на наступний день після його зустрічі з Андрієм Богданом.

На зазначеній зустрічі Андрій Богдан зажадав від Олега Бахматюка половину всього земельного банку, а саме – передати підконтрольним Богдану структурам понад 250 тисяч гектарів орних земель. І … два елеватори. Це, так би мовити в народі, «на огірочки».

Того вечора Андрій Богдан отримав відмову, Олег Бахматюк – кримінальне переслідування, а Артем Ситник – ще один шанс довести свою відданість і потрібність новому «Саші-стоматологу», особливо на тлі рішення Рівненського апеляційного суду про його корупційну діяльність.

Також Андрій Богдан за допомогою Ситника організував кримінальне переслідування колишнього народного депутата від групи «Воля народу» і голови Укрбуду – Максима Микитася.

В результаті екс-депутата взяли під варту з можливістю внесення застави в розмірі 80 млн. грн. ($ 3,2 млн).

В цій справі Богдану також активно допомагав голова НАБУ Артем Ситник.

Після цього компанія Будівельна компанія Укрбуд Девелопмент перейшла під сферу впливу генерального директора SAGA Development Андрія Вавриша – близького друга глави Офісу президента Андрія Богдана.

Дуже схожий на Сашу Стоматолога почерк віджиму бізнесів, чи не правда?

Зараз підконтрольне Ситнику відомство повністю “лежить” під Богданом. Жодної справи стосовно представників партії “Слуга народу” не відкривається. Така вказівка спущена безпосередньо від голови ОП.

Наприклад, нещодавні скандали – з купою активів “Слуги” Олександра Дубінського, або незадекларованою віллою “Слуги” Олександра Ткаченка. А НАБУ навіть не поворухнеться.

На “слуг” силовикам Богдан поставили так званий “блок”.

Побудова корупційної вертикалі Богдан-ГПУ-НАБУ-ДБР триває прискореними темпами.

Але цікаво інше. Чи розуміє Ситник та інші силовики, що їх також використають та викинуть як того самого Трубу, утримаємся від аналогій.

Да і Богдан не вічний. І скоріш за все його чекає доля Саші Стоматолога.

Додайте свій відгук

Next Post

Цьогорічний бюджет не виконано - Ігор Молоток

Вт Гру 17 , 2019
Сьогодні на засіданні підкомітету з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати Комітету Верховної Ради України з питань бюджету проаналізували висновки Рахункової палати щодо виконання Держбюджету за 2019 рік.  Переглядів: 7 554 Читайте також:GMP+ International – прислужники кремля з Нідерландів та їх українські клієнтиКрах НАЗК: керівника агентства визначили ще до […]