Як правильно вибрати кросівки для бігу: 6 головних критеріїв

Вибрати кросівки для бігу не так складно, якщо ви знаєте п’ять основних критеріїв підбору ідеального бігового взуття.  Великі вибір кросівок для бігу ви можете знайти за посиланням https://extremstyle.ua/ua/catalog/vzuttya-dlya-bigu. А про те як їх вибрати, йдется в цій статті.

1. Покриття

Перше, з чого потрібно почати – визначитися з тим, де ви плануєте бігати. Всі кросівки поділяються на дві групи: шосейні або асфальтові та трейлові. Перші призначені для тренувань на асфальті, манежі, тобто для рівних поверхонь. Другі створені для бігу пересіченою місцевістю.

У трейлових кросівок жорсткіша підошва з агресивним протектором або шипами, верх зі зносостійкого матеріалу, можуть бути захисні вставки, які оберігають стопу від каміння, коріння і гілок на складному рельєфі. Шосейне взуття, як правило, легше і має м’яку рівну підошву.

2. Швидкість

Вибрали, де тренуватиметеся? Тепер треба зрозуміти як. Все бігове взуття умовно можна розділити на “повільну” і “швидку”. Перша група – кросівки з гарною амортизацією та стабілізацією стопи, зазвичай із об’ємною підошвою. Таке взуття знижує навантаження на суглоби та прощає помилки у техніці. Це вибір новачків, важких бігунів та тих, хто тренується щодня або здійснює тривалі тренування.

До групи “швидких” кросівок включають так звані “марафонки” та “напівмарафонки” – моделі для змагань на швидкість та спеціальних тренувань. Таке взуття сильно полегшене, в ньому все мінімізовано для того, щоб дозволити бігуну розвинути максимальну швидкість. Кросівки дуже легкі, без особливої ​​амортизації, без підтримки стопи, мають малий дроп (перепад підошви від п’яти до носка). Підходять лише підготовленим атлетам.

3. Вага

Бігунам з вагою вище середнього потрібні трохи інші кросівки, щоб уникнути проблем зі зв’язками та опорно-руховим апаратом. Бігове взуття для важких спортсменів має бути м’яким і з гарною амортизацією. Плюс найчастіше такі бігуни мають плоскостопість і завал стопи, тому можливо знадобиться взуття з підтримкою. Нарешті, верх теж має бути із міцного матеріалу.

Вага вище середнього – складне поняття, оскільки важливо враховувати як кількість кілограмів, а й зростання і конституцію людини. У середньому про м’які кросівки з амортизацією слід задуматися чоловікам із вагою понад 85-90 кг та жінкам із вагою понад 75 кг.

4. Пронація

Пронація – це спосіб постановки стопи під час бігу чи ходьби. Це один із найважливіших критеріїв при виборі бігового взуття: грамотно підібрані кросівки допоможуть правильно розподілити навантаження на ваші зв’язки та суглоби.

Існує три типи пронації. Якщо при ходьбі або бігу ви завалюєтеся на внутрішню частину стопи, це гіперпронація. Найчастіше гіперпронатори також мають плоскостопість. Гіпопронація чи супінація, навпаки, – завал на зовнішню частину. Вона часто зустрічається у людей з високим склепінням стопи. Нарешті, нейтральна пронація – це прогин стопи, що забезпечує оптимальне розподілення навантаження.

Як дізнатися про свій тип пронації? Найпростіший метод – намочити ступню та стати на аркуш паперу. Вивчіть відбиток, що вийшов: у людей з нейтральною пронацією виходить чітка крива лінія внутрішньої частини стопи, а область з’єднання п’яти і шкарпетки становить трохи менше ширини всієї стопи. Якщо ця частина значно вже, це ознака гіпопронації; якщо ширше, то гіперпронація.

Для людей із завалом стопи потрібні кросівки із підтримкою. Вони допомагають мінімізувати травми та правильно розподіляти навантаження під час бігу.

5. Бренд

Як не дивно, марка взуття також важлива. Точніше потрібно знайти свою. Кожен біговий бренд має певну посадку та особливості. Необхідно знайти той, що випускає кросівки, що максимально підходять під вашу біомеханіку бігу та особливості стопи.

Наприклад, у Asics, adidas та Salomon S/Lab традиційно досить вузька колодка. Якщо ви володар широкої стопи, то придивіться до Saucony та Mizuno. І справа не тільки в колодці: мають значення і верх, і підошва, і дроп, і багато іншого. Наприклад, у Hoka об’ємні підошви: деяким потрібно до них звикнути, а хтось не захоче звикати. Так що перед покупкою обов’язково приміряйте взуття різних виробників, обов’язково випробувайте його в магазині: якщо є бігові доріжки, сходи або тест-гірки, залучайте їх обов’язково.

6. Сезонність

Якщо ви живете на півдні Росії або в країнах із теплим кліматом, сміливо пропускайте цей пункт. Ви можете бігати в одних і тих же кросівках цілий рік. Для середньостатистичного бігуна в Росії буде корисно дізнатися, чим відрізняються літні кросівки від зимових.

Взуття для бігу влітку повинне забезпечувати хорошу вентиляцію і мати легкий верх. Зимові кросівки призначені для агресивнішого середовища: вони повинні вберегти вас від дощу, снігу та холоду. Верх повинен бути жорсткішим і щільнішим, в ідеалі з мембранною тканиною, наприклад, Gore-Tex. Підошва повинна мати більш агресивний протектор, який відмінно працює на замерзлій або м’якій засніженій поверхні: об’ємні виступи, шипи або вставки із захистом Arctic Grip.

Додайте свій відгук

Next Post

Розміри та вага профільної труби

Ср Чер 7 , 2023
Металеві каркаси для різних споруд більш зручні і надійні. За наявності навіть невеликого інверторного зварювального апарату, збирання будь-якої конструкції не проблема. Останніми роками частіше використовують не круглу, а квадратну трубу чи прямокутну трубу. Її називають профільною. Розміри профільної труби різні, так що можна підібрати виріб для будь-яких цілей – і для стовпів, і для стійок, і […]