Як підібрати запчастини по він коду в Україні

Як показав досвід, більшість власників авто не знають, що таке оригінальні запчастини чи інакше OEM і що таке аналоги, яка між ними різниця та як працює система  підбору автозапчастин у сучасному світі, як купити запчастини по він коду Україна. У зв’язку з цим, ми вирішили розповісти вам про все це докладніше.

Сподіваємося, ця інформація буде корисна для Вас при покупці.

Підбір деталей можливий декількома способами. Найнадійніший із них – вибрати за оригінальною програмою автовиробника. Однак доступ до цих програм можуть отримати лише фахівці: офіційні дилери що пропонують автозапчастини інтернет-магазин Україна. Дилери пропонують лише оригінальні деталі. В інших автомагазинах можуть запропонувати альтернативу – оригінальну запчастину або від виробника (просто «неоригінальну»).

Важливо, що при цьому необхідно здійснювати підбір у 3 кроки. Спочатку за оригінальною програмою, потім сайтом виробника, а в кінці – порівняти, чи відповідають артикули один одному. Якщо в оригінальному каталозі вказано той самий артикул, що і на сайті виробника, то неоригінальну деталь можна замовляти спокійно. Ось ця відповідність артикулів і називається крос код. Іншими словами, він означає, що дві запчастини коректно замінять один одного, тобто абсолютно аналогічними. Замість зламаної або старої, але оригінальної деталі, ви можете придбати її аналог за нижчою вартістю, яка працюватиме так само.

Крос коди автозапчастин збираються у спеціальні бази, яскравий приклад – каталог TecDoc. У ньому згруповано дуже багато неоригінальних виробників деталей та вся їх продукція. Інформацію до цього універсального каталогу вносять самі виробники.

Цей спосіб підбору дуже зручний та простий навіть для звичайного користувача. Достатньо знайти в оригінальній програмі оригінальний артикул деталі та ввести його в пошук каталогу. База даних автозапчастин покаже всі пропозиції різних виробників. Якщо автовиробник знаходить якісь помилки та вносить зміни до своїх таблиць відповідності, то ця інформація передається і до універсального каталогу в онлайн-режимі.

Зверніть увагу, що це стосується лише ліцензійних каталогів із актуальною інформацією. Якщо людина, прагнучи заощадити, введе в рядку пошуковика «база кросів автозапчастин скачати» або «база кросів автозапчастин торрент», то він, звичайно, отримає результат, але сумнівної якості. Великий ризик завантажити старий каталог. Чим це загрожує розглянемо на прикладі.

Отже, припустимо, що у вас автомобіль 2018 випуску, а модель почала випускатися в 2015. Вам потрібно підібрати новий радіатор. У 2015 році модель була оснащена одним радіатором, а в 2018 році виробник змінив його конструкцію. Отже, вам потрібна змінена модель 2018 року, про що ви можете навіть не знати. Але якщо шукати на запит «кроси автозапчастин скачати», дуже легко натрапити на застарілий каталог, де ще не прописана нова варіація радіатора. Таким чином ви замовите старий радіатор, який не підійде вашому автомобілю. Заощадити не вдасться, це просто викинуті на вітер гроші.

Також враховуйте, що ціна на програму TecDoc, якщо говорити про оригінальну версію, не низька. Тому знайти хорошу базу взагалі безкоштовно – неможливо.

Саме тому пошук аналогів запчастин необхідно довірити спеціалістам. У компанії Теман можна скористатися каталогом, де представлені лише актуальні крос номери запчастин. Це потужна база даних із надійною інформацією, яка дозволить вам безпомилково вибрати необхідну деталь.

Один із різновидів пошуку – знайти аналог знятої оригінальної деталі за номером, вказаним на ній. Досить простий спосіб, але тут потрібно бути уважними: іноді виробник не тільки замінює номер, а й змінює сполучену деталь. Через це ви можете отримати не таку ж деталь, як зняли, і доведеться докуповувати відсутній елемент. Побачити це можна лише в оригінальній програмі.

Поняття прямого та непрямого кросу

Щоб навчитися вибирати правильний аналог, необхідно знати про різновиди крос-номерів. Крос номери запчастин можуть бути прямими чи непрямими. Прямий крос – це коли аналог оригіналу точно відповідає йому за всіма параметрами. Непрямий крос – неоригінальна деталь має деякі незначні відмінності.

Наприклад, в оригінальній програмі виробник автомобіля рекомендує встановлювати вугільний фільтр повітря і має артикул тільки на нього. Але виробник фільтрів робить свій асортимент для цієї моделі авто та пропонує кілька варіантів: вугільний, простий паперовий та гіпоалергенний фільтри, приписуючи до них один артикул. При цьому вони абсолютно ідентичні за своїми розмірами оригінальним. Тобто, вони підійдуть до вашого автомобіля, але виконуватимуть трохи різні функції.

У такому випадку прямий крос номер відноситься тільки до вугільного фільтра. Для паперового та гіпоалергенного крос буде непрямим. При виборі деталі потрібно пам’ятати про це, щоб придбати потрібний товар. Купуючи самостійно дуже легко заплутатися. Тому краще користуватися надійним каталогом та допомогою консультантів. Спеціалісти нашої компанії допоможуть вибрати необхідну деталь із нашої бази автозапчастин.

Кроси першого та другого рівня

Якщо виробник неоригінальних автозапчастин зробив деталь в точності такий, як оригінал, його артикул дорівнює артикулу автовиробника. Тоді у цієї запчастини крос вважається першого рівня. Щоб цього досягти, необхідно вивчати технічну документацію автовиробника і по ній виготовляти деталі. Або просто придбати оригінальну запчастину, докладно її вивчити та повторити. Звичайно, цей процес тривалий і не всім виробникам запчастин доступний. Дехто прагне заощадити, щоб знизити ціну на свою продукцію. І тоді з’являються кроси другого рівня.

У такому випадку виробники неоригінальних деталей йдуть одним із двох шляхів:

Отримують технічну базу для виготовлення деталі в іншого виробника неоригінальної продукції.
Використовують чиїсь каталоги з основними розмірами деталей і відповідно до них роблять свої, не вдаючись у технічні подробиці.
Таких виробників можна легко визначити за артикулами, які вони вказують на деталі. Часто вони майже ідентичні артикулам виробників, яких вони копіюють. Наприклад, хороший виробник аналогів робить радіатор AudiA6 під артикулом 60499. А китайська копія цієї деталі має артикул 530499JP. Легко помітити загальні цифри. Така закономірність буде проглядатися у всіх радіаторах китайського виробника.

Іноді такі виробники виробляють артикули, максимально схожі на оригінальні. Наприклад, оригінальний артикул маточини MitsubishiPajero виглядає так: 3880A015. А ось як виглядає артикул її китайського аналога: MT38080A015 чи MV-38080A015. Спочатку здається, що це кроси автозапчастин першого рівня. Однак у цій ситуації ймовірніше, що маловідомий китайський виробник використовував як зразок продукцію більш відомого бренду, який добре себе зарекомендував на ринку. І його база кросов автозапчастин була використана для створення власних артикулів.

Говорячи про кросів другого рівня не можна не сказати про проблеми, що їх супроводжують. Імовірність помилки є навіть у оригінального автовиробника. Припустимо, ця можливість становить 5%. Хороший виробник неоригінальних запчастин так само може помилитися, це ще 5%. Кінцевий покупець може натрапити на обидві помилки. А якщо в цей ланцюжок стає ще один виробник, який при виробництві не враховував точних технологічних вимог, то можливість отримати неякісну деталь зростає в рази. Адже третьосортний виробник може помилитися з розмірами, не врахувати параметри деталі тощо.

Щоб отримати якісну деталь, вам потрібна база кросів автозапчастин TecDoc online. Не варто завантажувати її з неперевірених ресурсів, краще скористайтеся на сайті teman.com.ua

Що таке складові кроси?

Є кроси запчастин, при яких одна деталь точно відповідає іншій. А є складові кроси, це коли певний вузол відповідає його частині. Найпростіший приклад: оригінальний виробник пропонує важіль у зборі та продає тільки цю запчастину. А неоригінальний виробник пропонує разом з ним сайлентблоки та кульову опору. Або для випущеного автовиробником гальмівного супорта другий виробник пропонує ще й ремкомплект ущільнень. Тоді між оригінальною деталлю та тим, що пропонує виробник аналога, буде складовий крос.

Що таке численні кроси?

Нерідко в однієї запчастини крос може бути множинним, тобто. вона матиме кілька артикулів. Це трапляється з багатьох причин. Деталь може мати стандартний артикул (як у каталозі), а також складський номер і номер упаковки з декількох штук. Наприклад, свічка запалювання має артикул ZFR6T-11G, але має скорочений варіант – 5960, який і називають складським номером. Ця ж свічка має артикул упаковки – V-Line 44. А сама упаковка має скорочений, складський номер – 97237. Таким чином, під 4 різними варіантами артикулів ховається один і той же товар.

Обговорюючи бази автозапчастин не можна не згадати і таке поняття, як односторонні кросиВони істинні лише в один бік, а в протилежний – ні. Наприклад, радіатор для автомобіля з кондиціонером часто має заглушені зайві отвори. Він підійде для автомобіля і без кондиціонера, але назад немає. Ось ще один приклад: задні амортизатори із хетчбека стануть на седан. Це підходить для наших доріг. Однак якщо поставити амортизатори з седана на хетчбек, то буде пробою через велику вагу. Отже, крос до цієї деталі буде одностороннім.

База аналогів автозапчастин пропонує величезну кількість таких замін. Якщо пробиватимуть номер деталі, за якою є односторонні кроси, будуть показуватись і вони, і зворотні варіанти. Недосвідчений користувач легко може припуститися помилки, тому краще звертатися за допомогою до досвідчених фахівців магазину Теман.

Як виникають однакові артикули різних виробників?

У світі немає жодного концерну, агрегати якого цілком унікальні. Всі автовиробники запозичують їх один в одного. Це відбувається за кількома «сценаріями»:

 • Придбання ліцензій використання агрегату;
 • Покупка ліцензій на технологічну лінію моделі машини;
 • Поглинання компаній.

У першому випадку одна компанія набуває в іншої права використовувати її агрегат, наприклад, мотор, у своїх моделях. Саме так у автомобілях компанії SsangYong з’явилися двигуни від Mercedes. У другому випадку компанія не винаходить свою модель машини, а купує ліцензію на неї в іншої компанії і випускає під своїм ім’ям. Наприклад, модель Hyundai Galloper є копією автомобіля Mitsubishi Pajero, і була випущена Hyundai, коли у них ще не було своїх, «унікальних» позашляховиків.

У третьому випадку компанія поглинає іншу внаслідок незворотного банкрутства другої. Наприклад, наприкінці 90-х кризу переживала компанія Kia, яку придбала Hyundai. Таким чином з’явився єдиний концерн Hyundai-KiaMotors. Буває, що збитки зазнає не вся організація, а окремий бренд. Наприклад, як це було з Opel, який не приносив прибуток GeneralMotors і був викуплений концерном PSAPeugeot-Citroen.

Нерідко компанії «взаємопоглинаються», тобто поступово впроваджуються у сферу діяльності один одного шляхом придбання акцій, що дає право на отримання певних технологій. Яскравий тому приклад – об’єднання Renault-Nissan з концерном Misubishi, які включають більше десяти брендів. Виходячи з цього, не дивно, що деталі одного автовиробника можуть застосовуватись у машинах іншого. І крос запчастини при цьому може бути однаковим. Наприклад, у компанії Kia були артикули, що повторюють Mazda, а після переходу першої під контроль Hyundai Motors артикули, відповідно, прийняли формат Hyundai.

Важливе про пакувальників

Бренди, які продають деталі для автомобілів, не обов’язково є безпосередніми виробниками. Це можуть бути пакувальники. Це постачальники, які створюють власні каталоги зі своїми артикулами та упаковками деталей. Однак усередину таких упаковок вони кладуть інші деталі, куплені у виробників за дешевою ціною. Ви можете зробити це самостійно, вибираючи запчастини у різних недорогих виробників. Але бренд-пакувальник вже зробив це і поставив мінімальну ціну, створивши таким чином вигідну пропозицію. По суті такий бренд є перекупником або посередником.

Випускати для автомобіля абсолютно все просто неможливо. Але всі компанії хочуть пропонувати покупцеві максимально широкий асортимент. Тому деякі з них купують деталі, перевіряють їх та пакують під своїм логотипом.

Ці компанії можна поділити на кілька категорій.

Перші (найбільші та найсумлінніші) є виробниками деталей високої якості. На таких виробництвах досить складна система прийому великих замовлень, переналагодження конвеєра. Щоб виконати невелику партію, їм легше купити деталі високої якості в іншого виробника (за фактом, у конкурента), щоб не скорочувати асортимент своєї продукції. Тому в упаковці від Sachs покупець може виявити диск зчеплення Luk, а в упаковці Boge – амортизатор Sachs. В упаковках Lemforder часто зустрічаються деталі CTR, TRW, Febi. Такі приклади можна навести ще десятки. Ця ситуація на ринку є нормальною. Покупець, в результаті, отримує ту саму якісну деталь, просто від іншого бренду.

До другої категорії можна віднести пакувальників, які не мають власних виробництв. Але вони дбають про свою репутацію на ринку і пропонують переважно якісний товар. Ось кілька із них:

 • Ruville;
 • JapanParts;
 • Nipparts;
 • Topran (або HansPries).

Japan Parts – досить відома компанія, яка працює з японськими виробниками. Часто в коробках цього бренду є вироби Mitsubishi або Kashiyama. Ruville також добре зарекомендувала себе на ринку. В основному вона пропонує підшипники відомих постачальників: FAG, INA, SKF.

Останній бренд – Topran, є найдемократичнішим. По артикулам цієї компанії можна визначити, якого виробника виробника деталь буде відправлена ​​покупцю. У каталозі Topran артикул складається із 6 символів. Але є ще три, які відображають якість деталі. Деяким деталям компанія надає якість оригіналу. А ось на код 756 в артикулі варто звернути особливу увагу – це цифрове позначення китайської продукції сумнівної якості, від якої варто утриматися.

Фірми із третьої категорії також не мають свого виробництва. Вони складають свій каталог із артикулами та замовляють деталі, в основному, на невеликих китайських виробництвах, що випускають підробки. Про якість запчастин у такому разі нема чого й говорити. Поруч із артикулами виробника можна побачити номер із каталогу компанії-пакувальника.

Ми рекомендуємо не відмовлятися від продукції пакувальників, оскільки чесні постачальники допомагають зорієнтуватися у різноманітності деталей. Повна база кросов запчастин на нашому сайті містить лише достовірну інформацію про них. Адже, по суті, такі компанії відбирають із тисяч фірм, які виробляють деталі, лише найкращі, яким можна довіряти. Вони ретельно перевіряють їхню продукцію, а вже потім реалізують на ринку. Ви можете користуватися цими деталями, не побоюючись за їхню якість.

У чому цінність каталогу TecDoc?

Електронний каталог запчастин TecDoc  – унікальний продукт. Він містить інформацію, яка корисна декільком категоріям користувачів. Базою користуються самі виробники запчастин, вона потрібна офіційним дилерам та автосервісам, представникам роздрібної торгівлі. Кінцевий споживач (простий автоаматор) також знайде каталог дуже корисним, тільки якщо використовуватиме його ліцензовану версію, а не завантажить аналог TecDoc з підозрілого сайту.

Розробка інтернет-магазинів автозапчастин TecDoc дозволяє запропонувати клієнту великий асортимент перевірених товарів. Ліцензійний каталог регулярно оновлюється, завдяки чому можна отримати лише актуальну та свіжу інформацію про аналоги запчастин. Своєчасна заміна кросу допоможе вам отримати продукт, який повністю відповідає вимогам.

Загальними словами, TecDoc – місце, де можна знайти запчастини до європейських, японських, корейських та американських автомобілів. У каталозі містяться не тільки характеристики деталі, але і її фото, а також застосованість до машини, що значно полегшує вибір. Це найдокладніша інформація у світі. Він забезпечує швидкий та зручний пошук запчастин у різноманітності представлених брендів. Ви також можете порівняти ціни на деталь, запропоновану різними постачальниками.

Переваги ТекДок для покупця

Дана база кросів автозапчастин для інтернет-магазину дозволяє шукати аналоги в автоматичному режимі. На сьогоднішній день цей електронний продукт – одне з найдостовірніших джерел для пошуку інформації щодо автомобільних запчастин. Він має безліч переваг:

 • Містить багатомільйонний вибір аналогів автозапчастин.
 • Дає можливість швидко і, що головне, правильно підібрати альтернативу, використовуючи номер оригінальної моделі.
 • Можливо підібрати деталі «комплектом» для конкретної моделі машини (або окремого вузла).
 • Якісна візуалізація, наявність фото та схем, що полегшує звичайному користувачеві вибір.
 • Вичерпний технічний опис позицій.
 • Наявність додаткової інформації, наприклад, з технічного обслуговування.

Більше того, мультимовний ресурс. Погодьтеся, знайти необхідну запчастину рідною мовою набагато легше. Знайдені програмні рішення інтеграції tecdoc, що дозволяє нам відстежувати наявність тих чи інших деталей. Це дає можливість працювати ще швидше та якісніше.

Цікаво, що база кросов автозапчастин TecDoc максимально, але не вичерпна. Тут зібрані лише ті виробники аналогів, які дотрималися жорстких вимог каталогу та заплатили за перебування у ньому. Насамперед ці вимоги стосуються інформативності та достовірності пропозиції. Деякі фірми погодилися на такі умови та пройшли перевірку. Таким чином, до каталогу включені тільки сумлінні фірми, а сумнівні виробники «відсіялися», оскільки не пройшли критерії відбору для знаходження у повній базі даних кросів автозапчастин.

Найголовніше, що кроси, що містяться в каталозі, дають вам – це повна розгортка за наявністю та цінами однієї і тієї ж запчастини, виготовленої різними виробниками. Її легко отримати за номером деталі (використовувати можна оригінальний або номер аналога). База кросів автозапчастин онлайн на нашому сайті досить проста у використанні, також ви можете звернутися до менеджера Теман за допомогою.

Чому краще шукати аналог на нашому сайті? По-перше, тому що ліцензовану базу кросів автозапчастин купити для самостійного використання буде недоцільним. Адже вартість web service TecDoc висока.

По-друге, це набагато зручніше та швидше – у нас вже є каталог, вам потрібно просто ввести номер необхідної деталі. Ну і по-третє, наша база ТекДок онлайн регулярно оновлюється і постійно поповнюється новими пропозиціями, чого не скажеш про каталоги, які можна знайти на сторонніх ресурсах.

Додайте свій відгук

Next Post

Правильний сніданок: тенденції та основні постулати

Пн Лют 27 , 2023
В статті ми розкажемо чому важливий для лудини правильний здоровий сніданок. Ящо ви хочете узнати, що приготувати на сніданок за цим посиланням ви знайдете 15 швидких та смачних рецептів. Безумовно нам необхідно отримати бадьорість та енергію на цілий день, тому важливо підбирати правильні продукти та рецепти на сніданок. На думку дієтологів, перший […]