Що таке медійна реклама в інтернеті та як її ефективно використовувати

Медійна реклама в інтернеті – своєрідний мікс, який включає основні формати подачі інформації. Це текст, аудіо, візуальні матеріали, інтерактивні елементи. Наприклад, медійка може містити брендовані відеоролики, аудіорекламу, банери, текстові оголошення та інше. На заході таке комплексне захоплення уваги ЦА назвали терміном display ads. Тобто будь-яка реклама, яку ми бачимо або чуємо з екрана, може вважатися медійною.

Потрібна інформація, де і як ефективно розмістити медійну рекламу? Рекомендуємо звернутись до компанії MixDigital https://mixdigital.com.ua/medijna-reklama Компанія має десятки років досвіду у digital. Фахівці MixDigital сертифіковані Google.  MixDigital посідає призові місця у рейтингах IAB та Effie.

Початківці маркетологи помилково поділяють таргетовану, контекстну та медіа-рекламу за різними категоріями. Це не вірно. Деякі характеристики можуть відрізнятись, але основні завдання у всіх напрямків однакові: залучити цільовий трафік та відсіяти не релевантну аудиторію. Для роботи з метриками використається наскрізна аналітика. На основі зібраних даних про дзвінки, заявки, активність у чатах, замовлення з кошика та інших показників маркетолог аналізує ефективність воронки продажів.

Види медійної реклами

Медійка здебільшого асоціюється з такими форматами подання інформації:

Офлайн. Поза інтернетом реклама має всі характеристики медійності, тобто впливає комплексно на людину, але без інтерактиву. До напрямку офлайн відносять наружку (банери, розтяжки, плакати), оголошення друку, ТВ-покази, внутрішню рекламу. Переваги такого формату у широкому охопленні аудиторії. Недоліки – відсутність адресності та дорожнечу. Проте експерти зазначають, що консервативні методи дають гарний відгук у різних регіонах. Використовуючи технологію коллтрекінгу , можна відстежувати ефективність джерел офлайн реклами.

Банери. З них зароджувалася медійна реклама онлайн. Цей формат є графічним елементом, який містить зображення або анімацію. Блоки можуть бути динамічними та статичними, мати фіксовані або плаваючі розміри. У банерних мережах використовується технологія programmatic, яка автоматично визначає ЦА рекламного звернення та пропонує користувачам варіанти показу оголошень: RTB-аукціон або programmatic direct.

Види банерів:

  • Графічний – нерухоме зображення чи найпростіша gif-анімація;
  • Текстово-графічний – зображення та опис;
  • Тизерний блок – часто шокуюча картинка з провокуючим заголовком;
  • Слайдер – у слоті використовується кілька креативів, що змінюються за розкладом;
  • Expandable – банери, що розтягуються;
  • Rich-media – насичений блок інформації, що виринає поверх контенту сторінки. Часто містить аудіодоріжку. Такий формат нерідко викликає роздратування ЦА, тому використовуйте його лише з гарячою аудиторією. Банери, що випливають, можуть з’являтися при наведенні курсору, наприклад, на піктограму «закрити» сайт або при скролі мишкою.
  • Повноекранні – розташовуються на всю ширину підкладки сторінки. Часто використовуються для просування бренду, товару на сайті.

Текстово-графічні блоки . Розширений формат контекстного оголошення: короткий заголовок, супровідний текст та тематична картинка. Завдання блоку – зацікавити відвідувача релевантною пропозицією, щоб він клацнув по банеру. Класичний приклад, де розміщується медійна реклама – це партнерські мережі Google (КМС). Цей формат використовується для просування в соцмережах.

Відеореклама . Ролики використовуються на каналах усередині самих хостингів – YouTube,  Vimeo та інших, а також у тілі банерних слотів. Відео якісно розширює охоплення аудиторії. Різновиди відеореклами у Ютубі:

  • Оголошення у вигляді заставок. Максимальна тривалість ролика 6 секунд. Особливість того, що користувач не може їх відключити. Такий підхід явно підвищує впізнаваність продукту, бренду.
  • In-Stream – це невеликі вставки реклами у довільному місці відео. У Ютубі пропонується кілька варіантів цієї стратегії: ролик довжиною до 20 секунд без можливості пропускання, а також TrueView In-Stream можна відключити через 5 секунд перегляду.
  • Out-Stream – з’являється на мобільних гаджетах. Перегляд оплачується, якщо більше половини блоку відео знаходилося в полі зору відвідувача щонайменше 2 секунди.
  • TrueView Video Discovery – аналог банерної реклами з описом на веб-сайтах. Ютуб показує схожі відео у правій колонці за відповідними запитами користувача.

Брендування. Медійна реклама використовує способи просування бренду шляхом розміщення банерів на підкладці сайту (повноекранний вигляд) та в тілі сторінки.

Переваги та недоліки, ціна

  • Захоплення уваги. Користувачі охочіше клацають на медійку, ніж на звичайний текстовий блок. Анімація, інтерактивність, слайдери, опитування збільшують залучення ЦА.
  • Ціна. У контекстній рекламі постійно зростає вартість розміщення оголошень. Медійна реклама в мережах на порядок дешевша.
  • Націлення. Націленість на релевантну аудиторію, з допомогою чого підвищується ефективність кампанії.

До недоліків відносять банерну сліпоту – схильність користувачів не помічати оголошення через перевантаженість потоком інформації. Нав’язливість деяких видів оголошень не викликають у відвідувачів бажаного відгуку.

Як виміряти ефективність?

Метрики кампаній аналізують за допомогою Google Аналітика. Також використовують системи автоматизації для КМС та соцмереж – Alytics, eLama, Aori та інші. Отримавши необхідні дані, можна виміряти динаміку продажів по кожному каналу трафіку. Проаналізувати конверсії та відзначити найбільш прибуткові напрямки допоможе наскрізна аналітика.

Ми довідалися, що таке медійна реклама. Вивчили завдання та познайомилися з видами медійки. Розглянули переваги та недоліки, а також системи аналізу метрик.

Ще є питання з медійної реклами? Зайдіть на сайт експертів в цій сфері MixDigital mixdigital.com.ua, тут вам допоможуть налаштувати та запустити ефективну рекламну кампанію.

Додайте свій відгук

Next Post

Стремительное открытие: почти каждый второй нагнетатель от Tesla в Германии для сторонних электрокаров

Пт Бер 24 , 2023
Согласно веб-карте, в настоящее время Tesla управляет в общей сложности 153 заправочными станциями в Германии. Первые 16 из них были выпущены для иностранных электромобилей в июне 2022 года, после того как это открытие ранее началось в Нидерландах, а затем и в других странах Европы. В Германии количество таких точек Tesla с тех пор медленно […]