Конституційний Суд України визнав конституційним закон про декомунізацію.
Про це повідомило журналістам високопоставлене джерело в КС, яке не може офіційно коментувати це питання, передає “Радіо Свобода”.
Таке рішення суд ухвалив 16 липня на засіданні в закритому режимі.
У прес-службі КС журналістам підтвердили, що рішення щодо закону про декомунізацію ухвалене, але відмовилися повідомити, яке саме, й інші подробиці.
Читайте також:
За даними пресслужби, рішення має бути опубліковане 17 липня.
Нагадаємо, Верховна Рада 9 квітня 2015 року ухвалила чотири урядові законопроекти – “Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті”, “Про увічнення перемоги над нацизмом в Другій світовій війні 1939–1945”, “Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років”, “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки”. Цей пакет передбачає заборону комуністичної символіки нарівні з нацистською, перейменування вулиць, населених пунктів, різних об’єктів, що носять імена комуністичних, радянських діячів або названі на честь відповідних “червоних” подій.
21 травня закони набули чинності, внаслідок чого розпочалася масштабна декомунізація.
4 лютого 2016 року Верховна Рада перейменувала перші 175 населених пунктів.
Загалом унаслідок декомунізації змінено 52 тисячі топонімів, перейменовано 987 населених пунктів, демонтовано понад 2,5 тисячі пам’ятників вождям комуністичного тоталітарного режиму демонтовано, з них більшість — пам’ятники Леніну.
Досі не завершено декомунізацію в частині перейменування Дніпропетровської і Кіровоградської областей – вони вписані в Конституцію, ця процедура триває, вона потребує часу і 300 голосів депутатів ВР.