Кабмін дозволив реєструвати ФОПи онлайн на постійній основі

Кабінет міністрів України прийняв постанову “Про реалізацію експериментального проєкту щодо державної реєстрації фізичної особи підприємцем в автоматичному режимі”, завдяки якому зареєструвати ФОП онлайн можна буде на постійній основі

Рішення прийнято на засіданні уряду 28 квітня, передає “ДС”.

У рамках запропонованого експериментального проєкту надається можливість фізичній особі самостійно в автоматичному режимі без участі державного реєстратора зареєструватися підприємцем, пройшовши автентифікацію та подавши заяву на державну реєстрацію програмними засобами.

Після цього заява буде передана до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань для державної реєстрації.

Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту з квітня 2020 року послуги у сфері державної реєстрації фізичної особи — підприємця за заявами, поданими в електронній формі, надаються через Єдиний державний веб-портал електронних послуг “Порталі Дія”. За цей період (з квітня 2020 року по лютий 2021 року) такими послугами скористалися більше 300 тис. осіб, з яких близько 275 тис. — успішно.

Як повідомляла “ДС”, з 19 квітня ФОПи та наймані працівники з “червоних” карантинних зон можуть залишати заявки на отримання 8000 гривень допомоги від держави.

30 березня Верховна Рада прийняла законопроєкт №5300, який передбачає виплати компенсації фізичним особам-підприємцям та найманим працівникам, які постраждали від карантину. Президент України Володимир Зеленський 6 квітня підписав закон.

Зазначимо, станом на 24 квітня на “карантинні” виплати через “Дію” подали 270 тисяч заявок.

 

Додайте свій відгук

Next Post

Участь ОДЕКУ у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт зі спеціальності «Економіка»

Вт Чер 1 , 2021
Згідно з діючим законодавством та постановою про проведення конкурсів всеукраїнського рівня, базовим закладом вищої освіті було затверджено проведення другого туру Всеукраїнського конкурсу наукових робіт за напрямом «Економіка». Другий тур даного конкурсу буде проходити у два етапи. На першому етапі планується рецензування праць студентів науковими керівниками. На другому етапі буде проводитися […]