Альона Шевцова (Дегрик) програла суд виданню Mind стосовно зв’язків з забороненою в Україні платіжною системі Tyme пов’язаною з РФ

Mind виграв справу про захист честі, гідності та ділової репутації за позовом Альони Шевцової в Апеляційному суді Києва

Постанова суду набрала чинності з моменту її проголошення 18 лютого 2021 року

18 лютого Київський апеляційний суд виніс постанову по справі за позовом Альони Шевцової проти видавця Mind – ТОВ «Фьючер Медіа» щодо захисту честі, гідності та ділової репутації та спростування недостовірної інформації.

Раніше Подільський суд м. Києва частково задовольнив репутаційний позов до Mind.

Київській апеляційний суд повністю задовольнив апеляційну скаргу видавця mind.ua ТОВ «Фьючер Медіа» та скасував рішення Подільського районного суду, яким було частково задоволено позовні вимоги Шевцової до Mind. Апеляційний суд також залишив у силі ту частину рішення в справі першої інстанції, у якій позивачу було відразу відмовлено в задоволенні частини позовних вимог.

Вказана постанова набрала чинності з моменту її проголошення, тобто з четверга, 18 лютого 2021 року.

Нагадаємо: бенефіціар ТОВ «ФК «Леогеймінг Пей» Олена Шевцова (Дегрік) позивалася до видавця Mind.ua ТОВ «Фьючер Медіа» з вимогою офіційного спростування опублікованої на порталі новини. У позові оскаржується інформація щодо бізнес-зв’язків компаній, які були пов’язані з Альоною Шевцовою (Дегрік) та платіжною системою Tyme.

Позивачка запевняла суд, що не є та не була керівником юридичної особи Mossada Investments Limited (попередня назва Frugifera Investments Limited, номер ΗΕ 309657), оскільки жодних документів щодо призначення на посаду директора вказаної юридичної особи не підписувала.

Під час публікації матеріалу Mind посилався на електроні скан-копії виписок із реєстрів. На момент слухання в Апеляційному суді редакції вдалось отримати оригінали виписок із реєстру Республіки Кіпр.

Попри те, що в документах керівником компанії була вказана Alona Degrik, місце реєстрації якої є таким самим, як і місце реєстрації Альони Шевцової (дівоче прізвище Дегрік) у місті Одеса, адвокати Шевцової намагалися довести в суді, що це різні люди і Шевцова не має жодного стосунку до Альони Дегрік (Alona Degrik). Основним аргументом представника Шевцової було те, що вона змінила прізвище з Дегрік на Шевцова під час одруження  2016 року, тоді як компанія була зареєстрована у 2017-му (вочевидь, за закордонним паспортом).

Також адвокат стверджував, що не можна говорити про зв’язок між особами, якщо компанії, через які цей зв’язок простежується, були ліквідовані.

Нагадаємо: директора компанії Mossada, зазначеного як «Alona Degrik», було змінено на росіянина Романа Фоміна, а 26 червня 2020 року компанія знаходиться в стадії припинення – to be struck off the company register.

В Україні Mossada є власником ТОВ «Телеком Медіа» (37882481), яке, за даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, впродовж травня – серпня 2015 року було управителем нерухомості за адресою: м. Київ, вул. Звіринецька, 47, кв. 17. Поточним власником цієї нерухомості є нерезидент – кіпрська компанія «ЛЕО ПАРТНЕРС (СіВай) ЛІМІТЕД» [LEO PARTNERS (CY)LIMITED], право власності за якою було зареєстроване в жовтні 2013 року на підставі договору дарування.

Це та сама адреса, за якою зареєстроване ТОВ «Лео Партнерс» (36676798), керівником якого є Шевцова Альона Володимирівна (до 2016 року дані про керівника містили прізвище Дегрік Альона Володимирівна). Єдиним учасником «Лео Партнерс» є вже згадана кіпрська компанія Leo Partners (CY) Limited (ΗΕ 324078).

Суд також залишив без змін рішення Подільського суду у відмові спростування тези, що «Олену Шевцову (Дегрік) загалом пов’язують то з новопризначеним головою НБУ Яковом Смолієм, то з екс-керівником ДФС Романом Насіровим».

Чим же примітна Mossada? У цій кіпрській офшорці невипадкова історія. На Mossada, як свідчать відкриті реєстри, вона перетворилася з кіпрської «Фругіфера Інвестментс», директором якої також була Alona Degrik. Саме зв’язок директорів виводить нас на ще одну гілку активів через ТОВ «Білосніжка2013» (38545665), якою у 2013–2014 роках керувала Альона Дегрік. 100% учасником «Білосніжки» була панамська «Бьюлу Трейд Інк».

Остання мала бізнес-зв’язки (спільні адреси реєстрації, номінальні директори тощо) з власниками корпоративних часток у платіжній системі Tyme, що була позбавлена ліцензії НБУ через здійснення переказу коштів за посередництвом заборонених в Україні російських платіжних систем. Наприклад, Tyme використовував російську ПС Contact для здійснення платежів у РФ через резидентів у Кувейті, так вдавалося тривалий час шляхом дроблення платежів обходити санкції України щодо російських операторів платіжних систем.

Нагадаємо: Альона Шевцова також судиться з Mind з приводу розслідування редакції щодо схем роботи нелегальних онлайн-казино в Україні.

Після виходу розслідування видання, автор матеріалу та головний редактор видання стали мішенню брудних інформаційних атак та погроз.

Додайте свій відгук

Next Post

У Раду внесли законопроєкти про колабораціонізм: хто підпадає і яке покарання чекає пособників РФ в Україні

Чт Лют 25 , 2021
Вчора, 24 лютого, в Раді зареєстрували два законопроєкти про колабораціонізм, які визначають, кого вважати пособниками держави-агресора РФ в Україні. Переглядів: 5 623 Читайте також:Шевцова (Дегрік) програла суд виданню Mind який розслідував її зв'язок з Росією та фінансові махінаціїДегрик-Шевцова з тріском програла черговий суд ЗМІОКСЮТА ТАРАС ГРИГОРОВИЧ. БЕЗДАРНІСТЬ І КАР’ЄРИЗМ СУДДІ КОРУПЦІОНЕРААндрій […]