Види сучасних теплиць: 5 відмінних рис

Сучасна металопластикова теплиця призначена для тривалої експлуатації

На сьогодні на дачних ділянках можна зустріти різні тепличні споруди які можна придбати за посиланням https://novateplica.com.ua/uk/, що відрізняються за конфігурацією, видом, ознаками і навіть призначенням. Варто зауважити, що теплиці можуть бути різні не лише за технологією будівництва, а й щодо використання матеріалів, а також за сезонністю. Як правило, огородники-початківці віддають перевагу маленьким парникам, а ось більш досвідчені стаціонарним і великогабаритним конструкціям з великою площею і можливостями.

Сучасні теплиці для вирощування взимку

Досить часто дачники стали обирати теплиці та парники для вирощування культур узимку. Це дуже вигідно, адже можна цілий рік збирати фрукти, овочі та зелень, що суттєво знижує витрати на їх придбання у магазинах, адже саме у зимовий період ціни піднімаються практично вдвічі. Зимова теплиця для дачі має ряд відмінностей від звичайної, хоча може облаштовуватися також із полікарбонату та профільної труби.

 

Теплиця з полікарбонату та профільної труби – гарний вибір у зимову пору року

Особливості:

  1. Потрібно опалення не просто всередині споруди, а під нею. Якщо бути точніше, то укладаються теплі підлоги з водяним опаленням.
  2. Потрібно подбати про крапельне поливання.
  3. Потрібно проведення вентиляції, оскільки рослинам потрібне свіже, але тепле повітря.
  4. Обов’язково встановлюються зволожувачі.
  5. Особливу увагу потрібно приділити гідроізоляції, теплоізоляції та герметизації в цілому, як фундаменту, так і покриття каркасу, для чого використовують термоблоки та спеціальну термоплівку.

Такі теплиці дуже хороші для бізнесу, адже обладнання коштує недешево, хоч і робиться на тривалий час. Бізнесмени встановлюють одразу по кілька теплиць, які опалюються від одного котла, що знижує витрати на енергію та збільшує обсяг урожаю, а отже й прибуток.

Зручні та сучасні конструкції теплиць

Теплиці для вирощування овочів та інших культур цілком можна побудувати своїми руками, варто лише розібратися з тим, які бувають конструкції та їх особливостями.

Фундамент теплиці можна виконати з цегли

Варіанти можуть бути різні, і в них відрізняється будівництво, а тому потрібно не помилитися з вибором:

  1. Окрема теплиця буває односхилим і двосхилим, а також арочною. Такі споруди мають бути встановлені там, де поруч немає високих будівель та дерев, що створюватиме тінь, і зашкодить розвитку рослин. В обслуговуванні вони максимально прості, а як покриття вибирають скло, плівку та полікарбонат.
  2. Є окремий вид теплиць саме із полікарбонату. Вони мають різні форми, розміри та призначення. Варто зауважити, що нерідко дачники роблять суміжні теплиці, які примикають до будинку, що дозволяє підтримувати тепло всередині, без додаткового обігріву.
  3. Чим відома Голландія? Сиром, подумає багато хто. Однак ще й голландським типом теплиць, що має таку особливість, як нахилені стіни, що надає стійкості конструкції, а також дозволяє проникати світла сповна і насичувати рослини необхідними мікроелементами.

Крім вище перерахованих, теплиці можуть бути арочними, куполоподібними, багатокутними, тунельними тощо. Усі вони підходять для вирощування овочів та вимагають догляду, для продовження терміну експлуатації.

Типи та види сучасних теплиць

Теплиці діляться не тільки за перерахованими особливостями, але і за іншими критеріями. Матеріал для збирання каркаса може бути різним.

Каркас з полімерних труб виходить легким та міцним.

Технічні характеристики:

  • Квіткова;
  • Комбінована;
  • Овочева;
  • Селекційна.

Сезонність: весняна та зимова. Технологія вирощування: гідропонна, стелажна, ґрунтова. За будівельними матеріалами: дерев’яна, металева, полімерна. За покриттям: скляна, полікарбонатна, поліетиленова За видом споруди розрізняють такі види: пряма, аркова, блокова та ангарна.

Які сучасні покриття теплиць

Покриття сучасних теплиць можна розділити на 4 види: поліетилен, скло, склопакет і полікарбонат.

На сьогоднішній день існує безліч покриттів для теплиць.

Кожен з них має свої переваги, а також технічні характеристики, за якими їх і вибирають:

  1. Поліетиленова плівка є найдешевшим матеріалом. Для покриття теплиць використовують поліетилен 120-200МК, в якому є стабілізуючі добавки, що збільшує міцність та стійкість до проникнення згубних променів ультрафіолету. Є можливість придбати звичайну плівку та армовану. Другий вид вважається більш міцним, так як він має подвійний шар армуючої сітки. Вона має стійкість до розтягувань, а також механічних впливів.
  2. Скло випробуване не просто роками, а століттями. Протягом кількох сторіч цей матеріал застосовують для покриття теплиць і тривалий час не могли знайти йому аналога. Товщина скла становить 3-4мм, і бажано вибирати загартоване та протиударне, що виключить витрати на заміну скла розбитого градом або сильною зливою.
  3. Полікарбонат на сьогоднішній день став практично ідеальним матеріалом для покриття тепличних споруд. Він має високу міцність, тривалий термін експлуатації, а також з ним набагато простіше працювати, ніж зі склом. Як правило, полікарбонат використовують для арочних споруд, тому що він добре гнеться і не тріскається навіть при сильних перепадах температури.

Деякі городники використовують склопакети, популярність яких почала зростати практично на очах. Вони надійні, мають відмінну якість, а також дозволяють виростити чудовий урожай, тому що пропускають достатню кількість світла і добре зберігають тепло.

Універсальні та сучасні теплиці зі скла

Незважаючи на те, що є низка інших матеріалів щодо скла для облаштування теплиць, воно залишається в пошані і є цілком логічним поясненням.

Скло-непоганий матеріал для будівництва теплиць, і він має свої переваги

Теплиці зі скла мають масу переваг, за які їх так цінують дачники:

  1. Великий термін експлуатації. Якщо ретельно доглядати за склом, своєчасно проводити збирання та обробку каркасу від корозії, то будова може стояти десятиліття.
  2. Через скло пропускається максимум світла, що потрібно рослинам для активного росту та дозрівання. Максимум світла та тепла суттєво скорочує термін вирощування якісного врожаю.
  3. Усередині конструкції зберігається тепло без вагань температури.
  4. Монтувати теплиці можна не з нових стекол, а зі старих рам, що і роблять багато дачників, знижуючи витрати на спорудження конструкції.
  5. За склом легко доглядати і часом досить просто промити шлангом, щоб позбавити від пилу та бруду.
  6. Розбите скло можна швидко та недорого замінити.

Варто зауважити, що розміри скла для теплиць вибирають залежно від виду конструкції, а також параметрів споруди, але в цілому ідеальним вважається скло завтовшки не менше 4мм.

Для використання скляної теплиці в зимовий час потрібно подбати про монтаж системи опалення та освітлення.

При установці старих рам для облаштування парника потрібно усунути фурнітуру і перевірити міцність кожної деталі, це потрібно в першу чергу для безпеки самого дачника. Є й недоліки у таких тепличних споруд, але вони зовсім не суттєві і часом городники просто не звертають на них уваги. Для монтажу скляної теплиці потрібен міцний фундамент, тому що важить споруди далеко не мало. Скло – це дуже тендітний матеріал, який може розбитися при сильному механічному впливі. Уникнути цього цілком можливо, якщо віддати перевагу загартованого протиударного скла. Каркас має бути виготовлений з товстої профільної труби. Скляна теплиця повинна мати відмінну вентиляцію, оскільки вона нагрівається максимально швидко, а задуха і занадто висока температура можуть занапастити рослини.

Сучасні теплиці, висновки

Спорудити таку конструкцію своїми руками цілком можливо своїми руками і без особливих додаткових витрат. Іноді достатньо використання підручних засобів, таких як старі рами, цвяхи або шурупи, а також ручний інструмент.

Додайте свій відгук

Next Post

Злочинний IBOX BANK Шевцової (Дегрік) позбавили ліцензії та ліквідують, але "ігорна мафія" в Україні грабуватиме Українську Державу і далі "під дахом" МВС

Ср Бер 8 , 2023
Національний банк вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати АТ “АЙБОКС БАНК” через систематичне порушення вимог закону щодо фінансового моніторингу. Про це повідомила пресслужба НБУ. Регулятор ухвалив відповідне рішення про відкликання ліцензії банку та його ліквідацію з 7 березня. Зазначається, що виведення його з ринку не вплине на стабільність банківського сектору, адже частка […]