Труби для димоходів: види та особливості

Незважаючи на масову урбанізацію, тяжіння до відкритого вогню, закладене в нас далекими пращурами, хоч і вважається атавізмом, але при першій же можливості в наших оселях з’являються печі, каміни, топки та інші джерела відкритого полум’я. I це не дивно, адже можливість випити чашку чаю, або посидіти з келихом вина у затишному кріслі, біля палаючого каміну виглядає дуже привабливо. Сучасні виробники камінного і пічного обладнання постійно модернізують свою продукцію, впроваджуючи нові технології і матеріали. Один з таких елементів – труби для димоходів.

Види труб для димоходів

Димохідна труба, разом із топкою – основні елементи конструкції печей і камінів. Димохід забезпечує акуратне відведення газоподібних продуктів горіння за межі приміщення, яке вони обігрівають або просто прикрашають лише однією своєю присутністю.

Класичний варіант облаштування димоходу – традиційна цегляна кладка. І тут, крім безперечних переваг капітальної будови, можна відразу ж знайти декілька заперечень прихильникам класики: потрібна цегла особливого випалу, вогнетривка, не дешева, плюс її кладка обійдеться теж в кругленьку суму. До того ж, при бажанні облаштувати камін в будівлі, якщо проектом він не передбачався, неминучі додаткові витрати: на фундамент (конструкція досить важка), перенесення перегородок, реконструкцію покрівлі та перекриттів. Тобто, цегляна труба може обійтися досить дорого.

Міцні, термостійкі сталеві труби для димоходів стали цілком прийнятною і більш економічною альтернативою цегляним побратимам. Вони легко монтуються, вимагають мінімуму витрат праці, і якби не кілька мінусів, вони стали б ідеальним замінником цегли. До недоліків сталевих труб для димоходів можна віднести:

  • ·схильність до корозії. Частково проблема вирішується за рахунок використання більш дорогої нержавіючої сталі;
  • ·ймовірність прогорання труби димоходу при тривалому впливі високих температур;
  • ·після перерви у використанні утворюється конденсат, що стікає по трубі в топку і утруднює горіння.

Сендвіч-димоходи

У пошуку вирішення перерахованих вище проблем, проектувальники і виробники запропонували інноваційні рішення, на базі яких були створені сендвіч-димоходи. Як вже зрозуміло з назви, труба димоходу створюється з декількох шарів:

  • ·зовнішнього сталевого контуру;
  • ·базальтової теплоізоляційної вати товщиною до 30 мм;
  • ·внутрішньої труби з аустенітної нержавіючої сталі.

На кінцевих частинах таких труб встановлюються прокладки для швидкого складання труби димоходу потрібної довжини. Природно, що вартість такої труби вище, ніж звичайної сталевої, але зате така конструкція отримала відразу кілька переваг, не втративши при цьому плюси звичайної сталевої конструкції.

  1. За допомогою секцій, які включають в себе патрубки під різним кутом, можна обходити будь-які перешкоди, наприклад, несучі конструкції, які не можна прибирати.
  2. Труба димоходу типу «сендвіч» витримує високі температури. Теплоізоляційний шар виключає її прогорання, що підвищує пожежну безпеку будівель, особливо виконаних з дерева і його похідних.
  3. За рахунок базальтової вати і нержавіючих матеріалів підвищена стійкість до корозії і кліматичних катаклізмів.

Ще один варіант димоходу – труба з азбоцементу. Матеріал надійний, стійкий до перепадів вологи і температур, пожежобезпечний, але його мінус в тому, що він з часом саморуйнується.

Додайте свій відгук

Next Post

Россия бросила жителей «ЛДНР» за границей, или люди «второго сорта»

Сб Чер 12 , 2021
Как мы уже не раз писали, т.н. «граждане» «ДНР» и «ЛНР» являются для России таким себе геополитическим инструментом в обеспечении имперских амбиций кремля в отношении Украины, которых можно и нужно использовать и еще раз использовать, а когда станут не нужными банально бросить. Об этом сообщает fashikdonetsk.com. Но Россия многих из […]