Онлайн або офлайн: як краще вчити англійську?

Сучасна освіта розкриває безмежні можливості для наших дітей. Можна вибирати формат та курси англійської мови, користуватися новітніми технологіями, знаходити підхід до кожної дитини. Але з іншого боку, це створює для батьків певну проблему.

При всьому різноманітті важко зрозуміти, що ж спосіб кращий. Кожен варіант має як свої переваги, і недоліки. Як краще вчити дитину англійської мови: онлайн чи офлайн?

І той, і інший спосіб володіє своїми плюсами та мінусами. Ось найважливіші з них.

Офлайн навчання: плюси та мінуси

Для дорослих, які завжди навчалися лише в очному форматі, такий спосіб навчання видається більш надійним та звичним. З одного боку — це традиційний варіант отримання знань, але з іншого — він має деякі вади. Ось головні аспекти офлайн навчання, що визначають його ефективність.

+ “Живе” спілкування

Коли ми спілкуємося з людиною особисто, створюється безпосередній контакт, який важко замінити взаємодією через камеру ноутбука або смартфона. Включаються емоції та невербальне спілкування, коли ми бачимо міміку та рухи живої людини. Але зворотний бік медалі — це особистість педагога, яка може бути як привабливою для дитини, так і відразливою. Тому цей пункт можна розцінювати як плюс, і як мінус.

Нові знайомства

Навчання офлайн передбачає розширення соціальних контактів. Навіть якщо діти навчаються з уже знайомими людьми, їм доводиться контактувати з ними ближче, а отже, з’являється можливість придбати нових друзів.

Робота в групах

Якщо формат занять передбачає групову роботу, виконання завдань у парах включає у процес швидше. Також з’являється змагальний інтерес, який підстьобує рівнятися на найкращих.

– Робота в групах

Але за навчання у групі увагу вчителя розсіюється усім учнів. Тобто, якщо у групі 5 осіб та урок триває академічну годину (45 хвилин), кожен отримає менше 10 хвилин персональної уваги. А це величезний мінус.

– Самостійний вибір вчителя

Не завжди вдається одразу знайти такого педагога, який підійде за всіма параметрами. Якщо вам не сподобається репетитор, доведеться витрачати багато сил та часу на пошук нового. В онлайн-форматі можна замінити вчителі, вибравши іншого за 1 хвилину: школа підбере вчителя під ваш розклад та запит.

– Тимчасові витрати

Очне навчання завжди передбачає більше тимчасових витрат, ніж онлайн-формат. Вони входять і дорога, і виконання домашніх завдань, і очікування початку уроку. Це час набагато краще було б витратити на щось корисне, а отже, цей мінус традиційного навчання досить вагомий.

– Витрати на навчання

Офлайн навчання завжди коштує дорожче, ніж онлайн-формат. І це можна пояснити: якщо ви їздите на курси, педагогу доводиться знімати приміщення в оренду. А якщо репетитор приїжджає до вас додому, то вартість навчання відшкодовує його витрати на дорогу і час, проведений в дорозі до вас. Онлайн навчання позбавлене цього, тому й вартість зазвичай нижча.

– Витрати на проїзд

Рідко буває так, що добрі курси перебувають у кроковій доступності від учня. Найчастіше доводиться кудись їхати, а це витрати на проїзд, які додаються до вартості занять. В результаті вона збільшується на кілька тисяч гривень. А якщо дитина, яку доводиться возити на курси, ще занадто мала, щоб пересуватися містом самостійно, то сума подвоюється, адже доводиться платити за себе та за неї.

Онлайн-навчання: плюси та мінуси

З розвитком технологій дедалі популярнішим стає онлайн навчання. І це не дивно, адже воно відкриває нові можливості для кожної дитини.

— Залежність від якості інтернет-з’єднання

Якщо раптом виникнуть перебої з інтернетом чи електроенергією, то заняття доведеться скасувати. Таке рідко, але трапляється. Тому варто згадати цей пункт як нестачу онлайн навчання.

— Нестача спілкування

Цей аспект швидше за все психологічний. Деяким важливим є саме «живе» спілкування, яке повною мірою задовольняє лише якщо розмовляєш з педагогом та іншими учнями особисто.

+ Можливість вчитися у найкращих педагогів

Де б ви не жили, в іншій країні, в глухому селі або великому місті, ваша дитина може навчатися у найкращих викладачів. Причому за ціною, яка непорівнянна з тією, яку б ви віддали за офлайн заняття. А ще ви можете навчатись індивідуально у носіїв мови, яких знайти не завжди виходить.

В онлайн-школі Cambridge Club заняття проводяться повністю англійською мовою. Викладачі проходять ретельний відбір, і кожен з них має методику викладання, що дозволяє досягати високих результатів. Вони регулярно проходять тренінги та семінари, підвищуючи свою кваліфікацію.

Ви можете складати розклад з одним або декількома викладачами, тим самим розвиваючи розмовну навичку дитини. Адже він чує промову педагогів з різних країн, а це означає, що в майбутньому ніякий акцент не зб’є його з пантелику.

+ Економія

Онлайн навчання заощаджує такі важливі ресурси, як час та гроші. Вам не потрібно їхати в інший кінець міста на курси, коли все необхідне завжди під рукою в ноутбуці або планшеті. Не треба чекати педагога, що спізнюється, або самому поспішати, щоб прийти вчасно.

І гроші ви теж заощаджуєте чималі. Тут і витрати на дорогу, і оплата самих занять, які в очному форматі коштують дорожче за дистанційні.

Плюс ви заощаджуєте на покупці додаткової літератури: у викладача є всі необхідні вправи та слайди. До того ж у більшості випадків методика навчання передбачає наголос на мовній практиці, а тут підручники майже не потрібні.

+ Доступність якісної освіти для всіх

Неважливо, де ви живете, вам доступна найкраща освіта. А якщо дитина часто хворіє, онлайн-формат дозволяє не припиняти заняття.

+ Можливість використовувати передові технології

Онлайн-формат передбачає використання інтерактивних методик. А це означає, що дітям не нудно вчитися і вони активно залучаються до освітнього процесу. У Cambridge Club навчання відбувається у віртуальній класній кімнаті, де процес вивчення англійська з нуля перетворюється на гру. Це можуть бути рольові ігри, коли вчитель та учень розігрують сценку. І ігри з використанням різних речей: іграшок, підручних предметів, пальчикових ляльок, щоб залучати учня до діалогу. І, звичайно ж, інтерактивні ігри: програми або спеціальні ігрові платформи, всередині яких дитині дається винагорода за пройдений рівень.

Прогрес учня фіксується в особистому кабінеті, тому батьки завжди можуть подивитися, що було вивчено на уроці, які вправи пройдені, і як дитина впоралася із завданнями.

Для наочності ми звели всі переваги та недоліки онлайн та офлайн навчання:

Офлайн навчання

ПЛЮСИ

  • “Живе спілкування
  • Нові знайомства
  • Робота у групах

Онлайн навчання

ПЛЮСИ

  • Можливість навчатися у найкращих педагогів
  • Економія
  • Доступність якісної освіти для всіх
  • Можливість використовувати передові технології

Офлайн навчання

МІНУСИ

  • Робота у групах
  • Складність у виборі вчителя
  • Тимчасові витрати
  • Витрати навчання
  • Витрати на проїзд

Онлайн навчання

МІНУСИ

  • Залежність від якості інтернет-з’єднання
  • Нестача спілкування

Формат занять кожен вибирає, виходячи зі своїх переваг. Одним зручний саме офлайн тому що він звичніший. А іншим комфортно навчатись онлайн. Ми вважаємо, що другий спосіб зручніший і прогресивніший, хоча й не позбавлений недоліків. Як і традиційний оффлайн урок.

Додайте свій відгук

Next Post

КРАІЛ озвучила перші результати активної співпраці з Європейським форумом регуляторів у сфері грального бізнесу

Пт Кві 14 , 2023
Міжнародне співробітництво у сфері азартних ігор – важлива складова побудови цивілізованого грального бізнесу в Україні. Комісія з азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) відіграє в цьому чи не найважливішу роль. І за результатами 2022 року національний регулятор провів дуже активну роботу на міжнародному рівні та досяг чималих результатів. Що дає міжнародна […]