Який вибрати бензиновий генератор?

Зміст:

 1. Вибираємо тип двигуна бензогенератора
 2. Виявляємо відмінності генераторів
 3. Визначаємось із фазністю
 4. Оцінюємо робочі характеристики
  4.1. Потужність , як основний параметр
  4.2. Безперервність роботи
  4.3. Вага
 5. Звертаємо увага на опціональні можливості бензоелектростанцій
  5.1. Пускове пристрій
  5.2. AVR
  5.3. Охолодження

Перед тим як вибрати та купити бензогенератор рекомендується чітко оцінити заплановане навантаження на пристрій – які будуть прилади, що працюють з використанням електричного струму, наприклад, якщо це опалення то варто врахувати достатньо потужні прилади такі як електроконвектор. Важливі їх номінальну потужність та фазність підключення. Це два основні фактора , які будуть впливати на первинний підбір потрібного Вам бензогенератора . Інформація про номінальну потужності можна знайти в технічній інструкції електроприладу або на його корпусному шильде .

Вибір бензиновий електростанції залежить від кількох факторів. Насамперед, це звичайно визначення типу її двигуна, безпосередньо генератора та фазності, а потім наступний підбір моделі за певними характеристиками та показниками.

Вибираємо тип двигуна бензогенератора

У всіх моделях бензинових генераторів встановлюється ДВЗ. За своїм принципом роботи він може бути двох – або чотиритактним.

Двотактний мотор простіше у пристрої і застосовується на менш потужних пристроях . Величезним плюсом у його використанні є можливість легкого запуску за низьких температур. До того ж, він економічний у витраті палива та вкрай невибагливий в експлуатації. Чотирьохтактний двигун використовується на агрегатах, призначених для тривалої роботи (по 5-10 годин ) або цілодобовою роботи. Його досить складно , а часто просто неможливо , завести в мороз, але він є більше потужним і не вимагає приготування спеціальних масляно- бензинових сумішей для своєї роботи.

Крім тактності , двигуни можуть відрізнятися кількістю циліндрів , матеріалом виготовлення циліндрового блоку та розміщенням клапанів . Найменш стійкі та мають менший ресурс моделі з алюмінієвими циліндровим блоком та розташованими збоку клапанами. Вони є самими дешевими і мають малим запасом робітника часу . Такі агрегати знаходять широке застосування у вигляді переносних міні електростанцій для роботи під час періодичних виїздів на природу, у рибалок , мисливців та туристів , тобто скрізь , де потрібно поєднання легковагості , мобільності , компактності та невеликий сили.

Більше великоваговими , дорогими та потужними , з великим моторесурсом будуть чавунні двигуни з боковим розташуванням клапанів . Такі моделі знаходять застосування при організації систем енергозабезпечення невеликих дачних будиночків і будівель , коли є невелика кількість точок електроспоживання . Вони ідеально підійдуть для сезонного використання , протягом всього дачного періоду або для використання при періодичних , короткочасних (не більше 4-6 годин ) перервах у мережевому електропостачання . Також вони знаходять широке застосування при оснащенні геологорозвідувальних партій, дорожньо-будівельних ділянок та ресурсо-добувних вахт, що працюють у польових умовах за відсутності централізованого електричного постачання.

Найбільш продуктивні , потужні та дорогі агрегати забезпечені чотиритактним двигуном з чавунним блоком циліндрів та верхнім розташуванням клапанів . Вони відрізняються високим моторесурсом (до 3000 годин і більше ) робить їх гідними конкурентами дизельних станцій . Такі моделі встановлюють за необхідності організації енергозабезпечення великих заміських будинків та котеджів як для сезонного використання , так і для цілорічного.

Виявляємо відмінності генераторів

Безпосередньо самі генератори в бензинових електростанціях можуть бути двох видів , це потрібно знати раніше чим вибрати бензогенератор :

 • асинхронний ( більше стійкий до дії підвищеною вологості та забруднення , дешевше за вартістю і найбільш прийнятний для роботи з приладами, що мають активну навантаження , тобто що характеризуються незмінними струмовими показниками під час запуску.)
 • синхронний ( може витримувати багаторазові пускові перевантаження , але відрізняється більше складним пристроєм та високою вартістю . Він незамінний для роботи з індуктивними електроспоживачами – зварювання, насос, компресор).

Також слід відзначити , що зустрічаються як щіткові , так і безщіткові види генераторів . Останні невибагливі в експлуатації та вимагають менших витрат на технічне обслуговування .

Визначаємось із фазністю

Наступним кроком буде вибір генератора залежно від фазності . Генератор може бути одне або трифазним.

Вибір буде залежати від типу джерела електроспоживання у будинку. Якщо в наявності тільки електроінструменти, холодильники, телевізори та праски, то логічно придбання однофазного апарату .

У тому випадку , якщо доведеться працювати з багатоконфорковими печами, зварюванням або насосами, то об’єктом вибору має стати трифазна модель. За наявності і тих , і інших споживачів купувати потрібно генератор з трьома фазами, або два бензогенератори з різною фазністю .

Якщо підключаються однофазні електроспоживачі до трифазного генератора, рекомендується пам’ятати і стежити , щоб загальна навантаження на кожну із фаз не перевищувала потужності генератора, інакше неминучий його перегрів та поломка.

Оцінюємо робочі характеристики

Черговим просуванням у виборі потрібного генератора буде оцінка параметрів та технічних характеристик представлених моделей та підбір іменний тієї, яка підходить під потрібні умови .

Потужність , як основний параметр

Що ж ми оцінюємо ? Насамперед , це , звичайно, потужність генератора. Її має вистачити, щоб забезпечити потрібне кількість електроенергії .

Перед прийняттям остаточного рішення про купівлю генератора, шляхом нескладного підрахунку визначте рівень електроспоживання у місці запланованого використання . Як правило, всі установки диференціюють за потужністю :

 • 0,35 до 1,5 кВт – достатньо для переносного мобільного використання,
 • 2-6 кВт – вистачає при забезпеченні електроенергією невеликого дачного будиночка,
 • до 15 кВт – такі бензогенератори стануть у нагоді , якщо планується використовувати їх для дому середніх розмірів , частіше в сезонному ритмі,
 • від 20 кВт – логічний вибір генераторів з подібною потужністю для котеджів та заміських будинків зі усіма благами цивілізації .

При порівнянні моделей за цим параметром зверніть увага , щоб воно проводилося за значенням номінальною потужності , а не по її максимальному вихідному показником , оскільки робота в межах останнього можлива лише кілька хвилин , а то й секунд. Номінальні значення зазвичай вказуються на шильдику або в технічній інструкції бензогенератора .

Безперервність роботи

Ця характеристика визначає можливе час роботи бензоелектростанції без дозаправки палива . Її показники безпосередньо залежать від розмірів бензобака та інтенсивності навантаження на генератор. Чим більше електроприладів підключено , тим вище витрата палива , отже , час до наступної заправки скорочується .

Як правило, моделі з потужними двигунами оснащуються паливним баком на 20 літрів і більше , що дає їм до 10-15 годин безперервний роботи . Це буде оптимальним варіантом при постійному цілорічний стаціонарному використання . А у бензинових міні електростанціях цей показник може бути 1-3 години , що цілком достатньо при екстрених відключення енергії або в умовах польового використання .

Вага

Облік цієї характеристики, як правило, критичний для мобільних мініелектростанцій , так як одним з основних їх переваг є простота транспортування . Модель у 70-80 кг принесе мало радості тим, кому її належить часто переносити з місця на місце .

Саме тому особливе увагу на цей показник слід звертати , якщо ви вибираєте агрегат для поїздок за місто або використання у туристичних походах. Але у випадку придбання бензинового електрогенератора для постійного стаціонарного використання великий вага є невід’ємною частиною значною продуктивності , заради якої , власне , і ці моделі і вибираються .

Звертаємо увага на опціональні можливості бензоелектростанцій

Далі ми розглянемо деякі технічні особливості бензинових генераторів , що впливають на роботу даних агрегатів , а, отже , і на вибір товару .

Пусковий пристрій

Це пристосування може бути механічним (ручним) або електричним .

Стартери з ручним запуском найбільш поширені через простоту свого пристрої , безвідмовності та невибагливості . У свою чергу наявність електропуску дозволяє суттєво спростити роботу з агрегатом, зробити її комфортною , а при необхідності – і повністю автоматизованою .

Наприклад , при відключенні мережевого електрики запуск генератора, як резервного джерела енергії , буде проводитися самостійно , без втручання людини , так само, як і вимкнення його при відновленні основного електрозабезпечення .

Електростартер крім іншого дає можливість використовувати пульт дистанційного управління .

AVR

цією абревіатурою прийнято позначати автоматичну систему стабілізації напруги. Вона дозволяє підтримувати вироблювану потужність на постійному рівні поза залежно від коливання напруги через підключення або відключення електроспоживачів . Наявність такого пристрою в тій чи інакший моделі є показником її свого роду «класності».

Охолодження

Як правило, усі бензогенератори мають пристрої охолодження генератора для захисту від перегріву . У моделях з високою номінальною потужністю воно може бути водяним , але частіше всього для адекватного охолодження буває достатньо повітряного типу .

При виборі такого агрегату необхідно завчасно визначитися з місцем його встановлення, оскільки воно повинно відповідати певним вимогам щодо обсягу циркулюючого повітря та температурного режиму. У цьому плані моделі з повітряним охолодженням більше вимогливі та чутливі до умов навколишнього середовища .

Додайте свій відгук

Next Post

Говорят, что завод Tesla по производству мегапакетов работает хорошо — финансовый консультант предлагает 5000 долларов за доказательства

Чт Гру 22 , 2022
В сентябре прошлого года мэр города Латроп в Калифорнии объявил, что там началось строительство «мегафабрики» Tesla. После этого это сообщение в Facebook быстро исчезло, но в своем отчете за третий квартал компания сообщила, что наращивание мощности завода до 40 гигаватт-часов мегаупаковок в год уже началось. В отличие от других строительных проектов Tesla по всему […]
%d bloggers like this: