Новий вкид від Кремля. Андрій Пальчевський лякає, що поляки «скоро заберуть наші території»

Учора відомий київський підприємець та телеведучий Андрій Пальчевський в ефірі одного з телеканалів зробив кілька гучних заяв, які можуть серйозно нашкодити українсько-польським відносинам. Складається враження, що вчорашні «геополітичні» перли випускник Військового інституту Міністерства оборони СРСР озвучував за темниками Кремля.

Ху із містер Пальчевський?

Андрій Іванович Пальчевський відомий своїми екстравагантними заявами. Колишній військовий і екс-громадянин Росії.  Із 1983 по 1991 рік служив у радянській армії – у Сибіру, Середній Азії та за кордоном, дослужився до майора. Опісля зайнявся бізнесом. У 1995 році Пальчевський спробував себе у російській політиці. Він балотувався до Думи від «Партії любителів пива», під третім номером списку. Але партія Пальчевського отримала 0,62 відсотка голосів і до Госдуми не потрапила. У кінці 90-х років минулого століття Андрій Іванович перебирається жити до Києва, розвиває медичний бізнес, засновуючи відому клініку «Євролаб».

У березні 2010 року Андрій Пальчевський, неочікувано для багатьох, стає першим заступником Равіля Сафіуліна, міністра у справах сім’ї, молоді та спорту в новоствореному уряді Миколи Азарова. Але довго у кріслі віце-міністра він не протримався. Опісля Пальчевський стає ведучим кількох популярних телепередач, стає політичним експертом.

Його гостями у студії були такі неоднозначні особистості, як Сергій Кирієнко (перший заступник Глави адміністрації президента РФ Путіна) та скандальний російський кінорежисер Нікіта Міхалков. До речі, з останнім Пальчевський обговорював перспективи «возз’єднання» українського та російського народів у єдиний «руський мир».

Під час виборів президента України у 2019 році Пальчевський підтримав Володимира ЗеленськогоОднак останнім часом він став його гостро критикувати. Сьогодні Пальчевський є частим гостем таких телеканалів, як 112-й, NewsOne, ZIK, де коментує актуальні політичні події. Хто є власниками цих телеканалів українським глядачам добре відомо.

Львівські трамваї, які не дають спокою ФСБ і Пальчевському

Вчорашній виступ Андрія Івановича на каналі соратника Віктора Медведчука Тараса Козака, які розбудовують вільну і незалежну Україну у фракції «Опозиційного блоку», є просто шокуючим. Він практично слово в слово повторив тези, які активно проштовхуються на російських ефірах штатними пропагандистами Кремля.

Свідомо чи несвідомо Пальчевський заявив про те, що «поляки скоро заберуть наші території» на заході країни і, навіть, готують для цього кадри. Як відомо, цю тезу неодноразово повторює штатний віп-глашатай ідей Путіна Владімір Жириноський, який чи не в кожному ефірі віддає Західну Україну вкупі зі Львовом Польщі.

Більше того, Пальчевський повторив старий фейк про те, що колись у Львові в трамваях буцімто розділяли окремо «людей і окремо – українців». Усі бажаючі можуть послухати цей брєд ось тут:

Для того, щоб читачам краще було усвідомити потік «мислі» колишнього майора Радянської Армії, а тепер великого політичного експерта пропонуємо ознайомитися з текстом виступу Пальчевського повністю:

«Як ви розумієте, зараз всі люди з’єднані один з одним і якщо у нас з’явився якийсь поляк, чех, американець і т.д., то насправді хтось «мутить воду» десь або в Чехії, або в Америці, або в Польщі, як це завжди буває. Іншого я ще не бачив.

Я нещодавно втратив повагу до колишнього керівника Польщі. Там виступав, навіть не хочу називати його прізвища, такий весь президент колишній, ля-ля-ля, з приводу Порошенка. Що ось Порошенко «защемили хвіст». Але яке право має президент Польщі розказувати Україні. У нас специфічні стосунки з усіма сусідами, ви розумієте? Ми з вами вчилися в одній школі. Ми пам’ятаємо, як відносилися до нас, особливо у західних областях. Ми пам’ятаємо львівські трамваї для людей і українців окремо, в ті часи. Це ж було, це не я придумав. І раптом ми такі браття, вони нам будуть розказувати…

Я не спорю, вони нам дають роботу (зараз поляки), вони забирають наших дітей, скоро, кажуть, вони заберуть наші території, про це вже ходять розмови. Говорять про те що готують, готують, готують кадри. Пам’ятаєте: «Дві столиці у поляків – місто Львів і місто Краків». Є таке веселе прислів’я. Але ми всі розуміємо, що будь-яке таке проникнення у внутрішні справи держави, завжди закінчується плачевно будь-то Росія чи Англія, Америка чи Франція. Тут принцип рівновіддаленості і нам треба «панувати у своїй сторонці», в Гімні так співається. Ми запануємо, а не поляки, москвичі, вашингтонці, парижани і тд.

Якщо б президент проявив більше проукраїнську позицію і сказав «дорогі друзі, не потрібні нам ваші наглядові поради, які виносять гроші від наших бабусь і дідусів і простих людей. Не треба, нехай міністр цим займається».

Фейк про такі написи на львівських трамваях гуляє російським сегментом Інтернету вже понад 10 років. Більше того, навіть, з’явилося зображення такої таблички.

Але шокований від такого расистського напису пересічний російський обиватель починає жаліти «другосортних» галичан, які «стогнали під гнітом панської Польщі». І яких обов’язково треба знову сьогодні визволити, але вже від олігархів.

Ніхто не переймається цим неякісним фотошопом, стилістичними помилками (польською мовою національності пишуться завжди з великої літери і поляки так речення не будують), історичними реаліями того часу, коли українці мали свої політичні партії і депутатів у парламенті та приймали активну участь у політичному житті як Австро-Угорщини, так і ІІ Речіпосполитої. Найважливіше – насмердіти й посіяти сумнів у мізках росіян.

До речі, факт існування таких написів не підтверджують і українські історики. Єдиний напис, який був на тодішніх трамваях польською мовою звучить у перекладі так: «Входити під час руху вагону заборонено».

Натомість російсько-путінські пропагандисти позичили ідею цього тексту швидше за все у своїх нацистських колег. В анексованому німцями Ґданську були написи на магазинах:  «Polen und Hunde Eintritt verboten» (полякам і собакам вхід заборонено).

Між іншим, для послуг російських пропагандистів у світовій павутині створено багато ресурсів. І дуже шкода, що на них ведуться й окремі українські телеведучі, яким не дають спокою старенькі львівські трамваї. Роблять вони це свідомо чи не свідомо – це вже повинні з’ясувати українські спецслужби. Бо в такий спосіб розпалювати міжнаціональну ворожнечу між українцями та поляками – це давнє мистецтво спецпропагандистів з НКВД-КГБ-ФСБ.

Думка експертів:

Кміть Юрій, шеф-радактор ІА «Західний Інформаційний Фронт»: Пальчевський – «боєць невидимої гібридної армії» Кремля, який  тонко розігрує історичні карти  національних протиріч та подекуди українського та польського радикального  шовінізму. Зі сторони України – це гра на пам’яті довоєнної Польші, із польської «педалювання» до теми Волинської трагедії. Все робиться для того, щоб Польща перестала допомагати Україні у її боротьбі із російським агресором, а українці не бачили в поляках братнього народу і перестали хотіти вступати в ЄС та НАТО. Розділити Україну на частини і частинами проковтнути – таку ціль вони собі поставили. Але поляки це вже проходили, після України ненаситна Москва прийде і за ними. Тому марно вони надіяються. Ми ще можемо згадати, як поляки із козаками Москву разом взяли.

І як, люблять хизуватися наші сусіди-«небратья», «Можемо повторити!».

Іван Матківський, політичний експерт, у 2008-2015 рр. журналіст “Газети Польської:
Львів є символом в історії та культурі польського народу. Слід також не забувати, що Львів був столицею Королівства Галичини та Володимирії, провідною економічною та політичиною силою якого були ті, які декларували свою приналежність до польського народу. Це не означає, що нині існують якісь територіальні претензії зі сторони Республіки Польща, чи польських еліт. Після 1945 року польські інтелектуалісти на еміграції робили неоднаразові заяви, що у майбутньому не слід робити перегляд кордонів, встановлених після Ялтинської конференції. Відомою є тут позиція лідерів польських інтелектуалістів  Єжи Ґедройця. Якщо ми говоримо про сучасність, то слід зауважити, що в західній частині України фактично не залишилося громадян України, які мають польське походження. Молодь виїхала, а старше покоління відходить. Найбільше поляків – громадян України проживає у Вінницькій та Житомирській областях. Відтак, мешканці Львівщини ніяким чином не декларують свою окремішність від держави Україна і не мають сепаратиських настроїв.  Польща належить до ЄС та НАТО, а тим самим вона не може вести агресивної та загарбницької політики. Чому час від часу з’являється ця тема? Не є таємницею, що політичні еліти РФ неодноразово пропонували політичним лідерам Польщі та Угорщини долучитися до розчленування України. Цю заяву підтверджував Дональд Туск, тодішній прем’єр-міністр Польщі та політики наближені до братів Качинських, у період президентури світлої пам’яті Леха Качинського. Польські політичні еліти прекрасно розуміють, що участь у акті агресії на українців та Україну на століття посіє нову ворожнечу між двома народами. Львів і надалі залишається символом для поляків, але в складі держави Україна. Іншої позиції не сприймається.

Андрій БОЛКУН, Leopolis.news

По темі:

Агент ГРУ РФ Андрій Пальчевський розводить лохів та Вадима Столара

Додайте свій відгук

Next Post

Голосував проти легалізації грального бізнесу - Ігор Молоток

Ср Лип 15 , 2020
Народний депутат Ігор Молоток висловився стосовно законопроектів за яки голосували депутати в Верховній Раді. «грати у карти» можна тоді, коли країна розкошує, економіка процвітає і люди не думають, за що купити хліб – пише в на своїй сторінці в Facebook Ігор Молоток. Переглядів: 3 730 Читайте також:Процедура нотаріального перекладу: із яких […]
Ігор Молоток