НАБУ та САП рік приховували результати експертизи по “Ротердам +” (документи)

Експерти прийшли до висновку про економічну обґрунтованість постанови НКРЕКП №289, більш відомої як «формула Роттердам +»

Відомий юрист і блогер Михайло Шнайдер на своїй сторінці в Facebook оприлюднив фотокопії звіту Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ), що проводив офіційну експертизу формули «Роттердам +» за приписом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) в 2018 році.

У звіті КНДІСЕ вказується, що експерти прийшли до висновку про економічну обґрунтованість постанови НКРЕКП №289, більш відомої як «формула Роттердам +».

«Таким чином, формула визначення ціни енергетичного вугілля є економічно обґрунтованою для розрахунку прогнозної ціни і платежу виробникам, які працюють за ціновими заявками, відповідно до постанови НКРЕКП «Про затвердження Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електроенергії» №289 від 03.03.2016г.» , – йдеться в документі.

Підкреслюється, що прийняття формули «Роттердам +», обумовлено рядом нормативних актів і міжнародних зобов’язань України перед Європейським Союзом.

«З огляду на вищевикладене, прийняття постанови НКРЕКП №289 від 03.03.2016г. «Про затвердження Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електроенергії» обґрунтовано Директивою 2009/72 / ЄС від 13 липня 2009 року, договором про членство України в Енергетичному Співтоваристві, договором про асоціацію України з ЄС, Рекомендаціям Антимонопольного комітету України від 17.09.20157. №12-рк, а також затверджено Міністерством енергетики та вугільної промисловості», – стверджується в звіті.

Зміна вартості електроенергії в зв’язку зі зміною індикативної ціни на вугілля відповідно до формули «Роттердам+» також визнається обґрунтованою.

«Оскільки формула визначення ціни енергетичного вугілля, при розрахунку прогнозної ціни і платежу виробникам, які працюють за ціновими заявками, що міститься в постанові НКРЕКП «Про затвердження Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електроенергії» №289 від 03.03.2016г є економічно обґрунтованою, то будь-яка обґрунтована зміна індикативної ціни вугілля призводить до обґрунтованої зміни вартості електричної енергії», – роблять висновок експерти КНДІСЕ.

Як повідомлялося, голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін вчора, 31 жовтня, заявив, що згідно з експертизою збиток від дії формули «Роттердам+» склав 18,7 млрд. грн. Такий висновок він зробив після ознайомлення з матеріалами експертизи, що нібито оприлюднені на сайті НАБУ.

Шнайдер на своїй сторінці у Facebook написав, що намагався знайти сатеріали слідства на сайті НАБУ, проте там їх не було.

«Як я не намагався, але на сайті НАБУ я цих матеріалів не знайшов. Але зате знайшов їх зовсім в іншому місці: https://scribd.com/lists/23170192/Rotterdam-plus-expertise.

А тепер, увага, питання. Може це хтось із колег Віталіка склав їх туди для нашої зручності, а може і сам Віталій? Дуже цікаво, що ще є у наших активістів, чого немає у наших судів?», – зазначив блогер.

Нагадаємо, раніше ексголова НКРЕКП Дмитро Вовк назвав справу «Роттердам +» помстою підприємця Ігоря Коломойського шляхом використання незаконного тиску через НАБУ і САП. На його думку, такі дії олігарха викликані тим, що в період дії прозорого ринкового ціноутворення він недоотримав прибуток від своїх феросплавних заводів, що мають велику енергоємність.

22 жовтня адвокат Дмитра Вовка Ірина Одинець звинуватила прокурорів САП в умисному приховуванні результатів офіційних експертиз у справі «Роттердам+», що суперечать версії правоохоронців і порушення ст. 9 КПК України, який зобов’язує прокурора всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження.

Додайте свій відгук

Next Post

Поликарбонат в современном строительстве

Нд Лис 3 , 2019
Учитывая растущие темпы промышленного и жилищного строительства, а также на все большее популярность на сотовый поликарбонат тепличной сельхозпродукции в холодное время года, продажа поликарбоната теперь налажено в Украине. При этом лучшие отечественные образцы этого незаменимого промышленного и строительного материала ничем не уступают зарубежным. Переглядів: 7 005 Читайте також:Дегрик-Шевцова з тріском програла […]