Чому жінці важливо проходити щорічний огляд у гінеколога?

Для багатьох жінок візит до гінеколога – подія, яку вони люблять відкласти. Основним заходом профілактики захворювань жіночої репродуктивної системи є щорічний гінекологічний огляд. Він дає змогу виявити хвороби, які ще не виявляють жодних симптомів і тому їх можна вилікувати без шкоди для здоров’я. Він також визначає захворювання, що передаються статевим шляхом, і дуже важливий для виявлення злоякісного гінекологічного раку та раку молочної залози.

Коли вперше піти до гінеколога?

Перший візит до гінеколога не завжди легкий – це абсолютно нормально. Немає певного віку, коли жінка повинна пройти перший гінекологічний огляд. Визначення найкращого часу для першого візиту залежить насамперед від конкретної людини. Якщо дівчина не має статевого життя, має регулярні місячні, має необхідні знання (наприклад, від матері чи школи) про стан здоров’я, гігієну та профілактичні огляди, вона може не поспішати з першим візитом. Але, обов’язково треба відвідати гінеколога, якщо:

  • у вас сильні менструальні болі
  • у вас є або є підозра на вагінальну інфекцію
  • у 16 років ще не почалися місячні
  • у вас є додаткова кровотеча – кровотеча між менструаціями або кров’янисті виділення
  • ви хотіли б почати прийом контрацептивів (зокрема таблеток).
  • ви думаєте, що ви вагітні

Як часто мені потрібно ходити до гінеколога?

Хоча б раз на рік необхідно записатися на прийом до гінеколога. Щорічний гінекологічний огляд дозволяє вчасно виявити можливі захворювання. Якщо ви приймаєте таблетки, ми рекомендуємо відвідувати кожні шість місяців. Якщо ви використовуєте внутрішньоматкову спіраль для контрацепції, кожні шість місяців слід перевіряти її правильне положення ультразвуком.

Якщо в родині є велика кількість гінекологічних захворювань, ваш лікар може захотіти відвідувати вас частіше. Тому важливо передати цю інформацію під час первинної консультації (навіть якщо ви змінюєте лікаря).

Якщо у вас є серйозні симптоми, такі як біль, сильна кровотеча тощо, або ви підозрюєте, що вагітні, вам слід негайно звернутися до гінеколога. Незалежно від того, коли ви востаннє були у гінеколога.

Навіть якщо ви хочете дитину, особливий запис має сенс – тут ви можете позбутися всіх своїх питань, а лікар надасть вам багато корисної інформації щодо правильної підготовки до вагітності.

Коли мені йти до гінеколога:

  • Регулярна перевірка: 1 раз на рік
  • Для контрацепції за допомогою таблеток або спіралі: кожні шість місяців
  • За наявності сімейного анамнезу: індивідуально
  • При підозрі на вагітність: негайно
  • У разі скарг: негайно

Що включає гінекологічний огляд?

Консультація складається з огляду черевної порожнини та органів малого таза, грудей, цитологічного дослідження та мазка на флору, ультразвукового сканування.

Огляд малого таза доповнюється трансвагінальним ультразвуковим дослідженням матки, маткових труб, яєчників і сечового міхура. Цей тест є безболісним. Завдяки УЗД ми можемо детально побачити всі органи жінки та визначити проблему на ранній стадії.

Чому не можна пропускати щорічний огляд у гінеколога?

Страх відвідування гінеколога широко поширений серед наших жінок, і багато з них утримуються від регулярних оглядів через сором або дискомфорт. Однак правда полягає в тому, що регулярні огляди у гінеколога дуже важливі для здоров’я і можуть врятувати життя. Своєчасне обстеження дозволяє вчасно діагностувати злоякісні клітини або рак і попередити його наслідки.

В Медичному центрі МЕДГАРАНТ у м. Черкаси працюють досвідчені лікарі-гінекологи, які зроблять ваші візити комфортними та спокійними, і допоможуть мати гарне здоров’я та самопочуття у тілі жінці у будь-якому віці. Також в центрі можна здати повний спектр необхідних досліджень та пройти УЗД.

Додайте свій відгук

Next Post

Качественные услуги Центра слуха «Симерекс»: 5 весомых причин для посещения и использования потенциала

Ср Гру 28 , 2022
Естественная возможность человека воспринимать звуки окружающего мира, речи и музыки, пения птиц шума дождя выполняется при помощи способностей и функционала органов слуха. Благодаря именно этой способности нашего организма мы ориентируемся в пространстве, воспринимаем звуковые колебания. К великому сожалению, многие люди по ряду причин теряют эту способность. У кого-то имеется врожденная […]